[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

فعالیت‌های انسان‌دوستانه گروه جهادی فرهنگیان و دانشگاهیان فارس، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

اشاره
جهاد، دری است از درهای بهشت كه خدا به روی گزیده دوستان خود گشوده است و جامه تقوی است كه بر تن آنان پوشیده است. زره استوار الهی است كه آسیب نبیند و سپر محكم اوست كه تیر در آن ننشیند...(بخشی از خطبه ۲۷نهج‌البلاغه). 
زهرا علی‌اکبری عضو گروه جهادی فارس در گفتگو با خبرنگار شیرازنوین گفت: گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز با هدف آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با فرهنگ جهادی و تربیت نیروهای جهادی و همچنین در مسیر خدمت‌رسانی به هموطنان عزیز در مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب استان کرمانشاه، با همکاری ناحیه بسیج دانشجویی و قرارگاه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مناطق زلزله‌زده، روستاهایی را که پس از زلزله به آنها کمتر توجه شده بود برای کار انتخاب کرده و در قالب یک گروه ۲۷نفره در ششم فروردین ماه ۹۷ راهی آنجا شد. وی اظهار داشت: برای خدمت‌رسانی بهتر به زلزله‌زدگان، این گروه جهادی با تقسیم افراد در پنج گروه عمرانی، پزشکی، فرهنگی، رسانه و تدارکات فعالیت‌های خود را سازمان‌دهی کرد. علی‌اکبری افزود: فعالیت این گروه جهادی در روستای ترشکیبان و کاله جوب از توابع گیلان غرب آغاز شد که اهم آن به این شرح است: همکاری در عمران و ساخت و ساز منازل مسکونی روستاییان، ساخت سرویس‌های بهداشتی در روستا و مدرسه روستا، رنگ‌آمیزی و نقاشی در مدرسه روستا، برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی با توجه به اعیاد ماه رجب، اهدای بسته‌های فرهنگی و نوشت‌افزار به کودکان روستا، ویزیت و درمان ساکنان روستا توسط تیم پزشکی گروه جهادی در قالب طب اسلامی و سنتی، انجام حجامت به صورت رایگان و همچنین مستندسازی برای روشن‌سازی افکار عمومی به وضعیت معیشتی و فرهنگی مناطق زلزله‌زده. 
این فعال فرهنگی اجتماعی یادآور شد: در روز ۱۳فروردین‌ماه تیم جهادی استان فارس به روستا‌های کوئیک از توابع شهرستان سر پل ذهاب عزیمت کرده و فعالیت‌های خود را در آنجا ادامه داد. در این روستا‌ها نیز همانند روستای قبل در مدت سه روز، فعالیت‌های مختلفی اعم از عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و مستندسازی توسط تیم جهادی صورت گرفت که با استقبال مردم آن مناطق همراه بود. این فرهنگی و پژوهشگر اهل شیراز در پایان خاطرنشان کرد: سرانجام تیم جهادی دانشگاه شیراز در ۱۶فروردین با کوله‌باری از دعای خیر هموطنان زلزله‌زده در استان کرمانشاه به شیراز بازگشت و همگی در انتظار فرصتی مغتنم برای تکرار دوباره این تجربه هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی