[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۸
  • دوره جدید

احداث یادمان شهدای گمنام در پارک صدرا، روزنامه شیراز نوین

آیین کلنگ‌زنی احداث یادمان شهدای گمنام پارک ۶.۳ هکتاری شهر صدرا برگزار شد.
به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شهرداری صدرا، «مجتبی پارسایی» شهردار صدرا، در آیین کلنگ‌زنی احداث یادمان شهدای گمنام پارک ۶.۳ هکتاری شهر صدرا، اظهار داشت: با توجه به بافت شهر صدرا به ویژه در فاز دوم و برکتی که پیکر مطهر شهدا علی‌الخصوص شهدای گمنام برای مجاوران و ساکنان منطقه به همراه دارند، درخواست‌های مکرر شهروندان مبنی بر وجود پیکر مطهر شهید وجود داشت که پس از بررسی‌های بسیار، محل پارک ۶.۳ هکتاری برای ایجاد یادمان شهید گمنام مورد تأیید مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قرار گرفت.
وی افزود: با کلنگ‌زنی امروز، بازه زمانی ساخت المان و یادمان شهید گمنام کوتاه‌تر خواهد شد و مردم از نعمت حضور پیکر مطهر شهید گمنام زودتر بهره‌مند می‌شوند.
پارسایی با بیان اینکه در این بوستان تلاش خواهد شد تا در کنار تفریح سالم، کار فرهنگی انجام شود، تأکید کرد: در پایین‌دست پروژه محور اتصالی شهر صدرا و آزادراه شیراز- اصفهان واقع شده است که مساحت این پارک ۶۳هزار مترمربع بوده و در کنار مزار مطهر شهید گمنام، امکانات رفاهی نظیر کافه رستوران، مدیریت، اداری، سرویس بهداشتی، آمفی‌تئاتر روباز، زمین‌های بازی، نمازخانه و محوطه فضای سبز و فضای ورزشی احداث خواهد شد.
شهردار صدرا با بیان اینکه احداث یادمان شهدا به عنوان یکی از اثرگذارترین برنامه‌های فرهنگی محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: خاک‌سپاری شهدای گمنام در این شهر یقیناً موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهد شد.
بنا به گفته این مقام مسئول، احداث این یادمان‌ به عنوان نمادی از استقامت، ایثار، ازجان‌گذشتگی و ترویج فرهنگ شهادت‌طلبی است؛ لازم است ما و همه مردم بدانند که استقلال، آرامش و تمامیت ارضی کشور ما حاصل ازجان‌گذشتگی شهدا بوده و بر همه ما واجب است قدردان و ادامه‌دهنده راه این عزیزان باشیم.
وی در پایان افزود: گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنام بسیار مهم است؛ چراکه آسایش و امنیت این سرزمین تا ابد مدیون خون پاک ریخته شده این عزیزان خواهد بود.
همچنین سردار کوشکی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس که در آیین کلنگ‌زنی حضور داشت، در مورد این یادمان گفت: تمامی شهدای شناسایی شده خانواده‌هایی دارند که به آنها سر می‌زنند، اما شهدای گمنام همه ما خانواده آنها هستیم و گردن همه ما حق دارند. حفظ نام و یاد حماسه شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس عزت و تداوم انقلاب را به دنبال دارد. گفتنی است، با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده یادمان مزار مطهر شهید گمنام در ۲۰۰ مترمربع تا پایان سال ۱۴۰۳ ساخته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی