[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۷۲
  • دوره جدید

شیراز سپاسی را فریاد می‌زند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: لیگ دسته اول فوتبال ایران در روزهای پایانی، به مراتب جذاب‌تر از لیگ برتر دنبال می‌شود. در لیگ برتر تکلیف قهرمان مشخص شده و تکلیف آخرین تیم سقوط کننده نیز احتمالاً همین هفته مشخص می‌شود. اما در لیگ یک هنوز هیچ تیمی جواز حضور در لیگ برتر فصل آینده را به دست نیاورده و احتمالاً تکلیف آخرین تیم سقوط کننده نیز تا قبل از هفته پایانی مشخص نخواهد شد.
هفته سی‌ودوم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران امروز با برگزاری ۹دیدار هم‌زمان به انجام می‌رسد و بیش از نیمی از این دیدارها از حساسیت بسیار زیادی برخورداراند.
حساس‌ترین بازی هفته برای شیرازی‌ها در ورزشگاه شهید دستغیب برگزار می‌شود و فجرسپاسی، تیم دوم جدول میزبان مس کرمان رده هفتمی است. مس تا هفته گذشته هم روی کاغذ کورسوی شانسی برای صعود داشت، اما با نتایجی که به دست آمد این امید از بین رفت. اما فجر با سه امتیاز بسیار مهمی که در شهر تبریز به دست آورد،‌ شانس صعود خود به لیگ برتر را به میزبان شایان توجهی افزایش داد.
علی‌اصغر كلانتری در خصوص این بازی گفته است: بعد از برد مقابل شهرداری تبریز و نتایج بازی‌های دیگر، توانستیم به رده دوم جدول صعود كنیم و به همین دلیل تمرینات این هفته در نهایت شادابی انجام شد؛ ولی همانطور كه بعد از باخت مقابل ملوان مأیوس نشدیم، هم‌اكنون نیز دچار غرور نمی‌شویم و با نهایت تمركز و دقت و با علم و آگاهی به دشوار بودن بازی، ضمن احترام به تیم خوب مس كرمان خود را آماده انجام این بازی می‌كنیم. بازی‌های هم‌زمان و نتایج بازی‌های رقبای مدعی روی روند كار تیمی ما تأثیر ندارد، چراكه ما هم‌اكنون در رده دوم جدول هستیم و با برد  می‌توانیم این جایگاه را حفظ کنیم. بازی‌های این هفته از لحاظ تغییرات در جدول مهم است و امیدواریم بازی‌ها در اوج جوانمردی برگزار شود و فدراسیون و سازمان لیگ همانند گذشته نظارت ویژه داشته باشند تا ان‌شاءالله بازی‌های این هفته‌های پایانی، دور از حاشیه برگزار شود.
سرمربی فجرسپاسی ادامه داد: برای لذت بردن از ثمره موفقیت بازی، فقط پیروزی کافی نیست و ان‌شاءالله هنگام سنجش پیروزی بتوانیم از ابزار انصاف، جوانمردی و صداقت در بازی بهره بگیریم. امیدواریم فردا شاهد یك روز فوتبالی خوب در ایران و شهر شیراز باشیم و هواداران در این بازی حساس تنهایمان نگذارند و با پرچم‌های زردرنگ خود، موجب انگیزه مضاعف بازیكنان شوند تا ان‌شاءالله در انتهای بازی بتوانیم هر سه امتیاز بازی را تقدیم هوادارانمان كنیم.
فجر که بهترین تیم نیم فصل دوم رقابت‌ها محسوب می‌شود،‌ در بازی‌های خانگی این فصل فقط یک بار طعم شکست را چشیده و در نیم‌فصل دوم رقابت‌ها فقط در بازی مقابل خونه به خونه بابل متوقف شده و سایر بازی‌ها را با پیروزی‌های قاطع پشت سر گذاشته است.
در صورتی که فجرسپاسی بازی امروز را ببرد و خونه به خونه و نساجی در بازی‌های هم‌زمان پیروز نشوند،‌ احتمال صعود فجرسپاسی به بیش از ۹۵درصد افزایش خواهد یافت. با توجه به اینکه فجر در روز پایانی میزبان تیم همیشه بازنده صبای قم است و سه امتیاز این بازی را می‌توان از هم‌اکنون به حساب شاگردان کلانتری واریز کرد، بدین ترتیب می‌توان گفت در صورتی که فجر امروز پیروز شود و دو رقیب پشت سرش موفق به کسب پیروزی نشوند،‌ احتمال صعود زردهای شیراز به لیگ برتر بسیار زیاد خواهد بود.
اما در یکی دیگر از حساس‌ترین بازی‌های بالای جدول،‌ تیم نفت مسجدسلیمان در زمین خود پذیرای نساجی قائم‌شهر خواهد بود؛ دو تیم کاملاً مدعی که یکی در آستانه صعود به لیگ برتر قرار دارد و دیگری برای اینکه صعود کند، محکوم به پیروزی در هر سه بازی پیش روست.
نفت مسجدسلیمان که با محمود فکری هفته‌های زیادی است صدر جدول را در اختیار دارد،‌ امروز برای نهایی کردن صعود خود نیاز به کسب سه امتیاز بازی دارد. از طرف دیگر، نساجیِ جواد نکونام برای اینکه شانسی برای صعود داشته باشد باید حتماً بازی امروز را ببرد. چون در صورت از دست دادن امتیاز در بازی امروز و پیروزی فجرسپاسی در بازی هم‌زمان، تقریباً دیگر هیچ شانسی نمی‌توان برای نساجی و هواداران پرشورش قائل بود.
اما دیگر تیم مدعی شمالی، بازی‌های آسا‌ن‌تری نسبت به مدعیان دیگرتا انتهای فصل خواهد داشت. خونه به خونه امروز در زمین خود پذیرای تیم بی‌انگیزه شهرداری ماهشهر است. در بازی بعدی هم به مصاف تیم بی‌انگیزه اکسین البرز خواهد رفت و در روز پایانی هم در بابل میزبان تیم افول کرده برق جدید خواهد بود.
دیگر تیمی که هنوز روی کاغذ برای صعود شانس دارد، بادران تهران است. شاگردان محمد ربیعی می‌توانند امیدوار باشند با پیروزی در هر سه بازی آینده، ۶۲امتیازی شوند و امیدوار باشند هیچ‌یک از سه تیم فجرسپاسی،‌ خونه به خونه و نساجی نتوانند در بیش از یک بازی از بازی‌های آینده خود پیروز شوند.
در انتهای جدول نیز دو بازی حساس برگزار می‌شود. تیم ایرانجوان که هم‌اکنون در منطقه سقوط قرار دارد، امروز میزبان اکسین البرز است. نماینده بوشهر مقابل تیمی قرار می‌گیرد که دیگر انگیزه خاصی برای ادامه رقابت‌ها ندارد و در صورت پیروزی در بازی امروز، می‌تواند از منطقه سقوط خارج شود، به این شرط که تیم ماشین‌سازی تبریز در زمین خود از پس مس رفسنجان برنیاید. 
تیم برق جدید فارس هم که بقای خود را هفته گذشته قطعی کرد،‌ امروز باید در اراک به میدان برود. آلومینیوم تنها تیمی بود که در نیم‌فصل تیم رویایی داوود مهابادی را در شیراز مغلوب کرد!‌  اما بازی امروز این دو تیم از اهمیت چندانی برخوردار نیست، به جز اینکه آلومینیوم در صورت پیروزی در این مسابقه،‌ جای برق جدید در رتبه دوازدهم را اشغال می‌کند.
تیم شهرداری تبریز هم در صورت پیروز شدن در بازی امروز در سیرجان،‌ می‌تواند از برق جدید در جدول پیشی بگیرد. در دیگر دیدار امروز هم تنها تیم بدون شکست نیم‌فصل دوم یعنی ملوان، میزبان تیم سقوط کرده راه‌آهن تهران است.
برنامه و اسامی داوران بازی‌های امروز
ماشین‌سازی تبریز - مس رفسنجان، ساعت ‌17‌، ورزشگاه بنیان دیزل ‌تبریز ‌
داوران:‌ وحید کاظمی، علی‌اکبر عظیم‌پور، جواد قنبریان، محمدباقر پورباقر، ناظر: حبیب‌الله شیرازی
نفت مسجدسلیمان - نساجی مازندران، ساعت ‌17‌‌، ورزشگاه شهیدبهنام محمدی مسجدسلیمان
داوران:‌ بیژن حیدری، بابک داوری، جلیل شعرانی، محمدحسین ترابیان، ناظر: ایرج نظری، ناظر ویژه: فریدون اصفهانیان
فجرسپاسی شیراز - مس کرمان، ساعت ‌17‌‌، ورزشگاه شهیددستغیب شیراز ‌
داوران:‌ موعود بینادی‌فر، قهرمان نجفی، براتعلی مولوی، میثم حیدری، ناظر: رسول فروغی
ایرانجوان بوشهر - اکسین البرز، ساعت ‌17‌‌، ورزشگاه شهیدبهشتی بوشهر ‌
داوران: ‌اشکان خورشیدی، علی دودانگه، مهرداد نجفی، رضا قاسمی، ناظر: فرشید فرح‌نیا
آلومینیوم اراک - آینده‌سازان برق جدید ‌شیراز، ساعت‌ 17، ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک ‌
داوران:‌ حسن اکرمی، حمید سبحانی، احسان تیموری، مسلم مشهدی، ناظر: اسماعیل آمری
گل‌گهر سیرجان - شهرداری تبریز، ساعت ‌17‌‌، ورزشگاه اختصاصی سیرجان
داوران:‌ رضا عادل، محمدجواد مداح، علی‌اکبر نوری، محمدرضا تارخ، ناظر: بابک وسیله‌بر
بادران تهران - صبای قم، ساعت ‌17‌‌، ورزشگاه کارگران تهران ‌
داوران:‌ عبدالبنی پورخلف، رحیم حاجی‌پور، ولی کاوسی، شبیر بهروزی، ناظر: کریم اصغرزاده
ملوان بندرانزلی - راه‌آهن تهران، ساعت ‌17‌‌، ورزشگاه تختی بندرانزلی
داوران:‌ امید جمشیدی، رضا درویش، مرتضی فاطمی صدر، رضوان سرشار، ناظر: اصغر بیاتی
خونه‌به‌خونه مازندران - شهرداری ماهشهر، ساعت ‌17‌‌، ورزشگاه هفتم تیر بابل ‌
داوران:‌ یاسر همرنگ، محمدرضا ابوالفضلی، حسن انتظاری، محمد ملکی پویا، ناظر: علی‌اکبر جهانی، ناظر ویژه: حسین عسکری

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی