[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

آب محور توسعه پایدار است، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس در پیامی فرا رسیدن روز ملی آب را گرامی داشت. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای فارس، پیام سیاوش بدری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس به مناسبت فرا رسیدن روز ملی آب به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
وجعلنا من الماء کل شیء حی
مناسبت‌های تقویمی، بهانه و فرصتی هستند تا توجه عموم و نخبگان به اهمیت روزهای نام‌گذاری‌شده جلب شود.
و اما «آب» نیز در جهان و ایران و استان پهناور فارس، یکی از این موضوعاتی است که دست‌مایه تعریف روز و حتی هفته‌ای برای گسترش آموزش‌ها و توجه‌ها به این  مهم می‌شود.
در راستای روز جهانی آب( 22 مارس در تقویم میلادی) لزوم نام‌گذاری روز ملی آب در سالنامه کشور عزیزمان ایران اسلامی ضروری بود.
روز ملی آب(۱۳ اسفندماه) بستر مناسبی است تا رسانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های آموزشی با همه ظرفیت‌ها برای یادآوری نقش بی‌نظیر آب در زندگی ما، وارد میدان شوند؛ مگر مهم‌تر از سرمایه بزرگی چون آب هم در زندگی بشری وجود دارد؟
حیات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و زیست‌محیطی جوامع بشری به آب وابسته است؛ چراکه این کالای ارزشمند، محدود، غیرقابل جایگزین و محور توسعه پایدار است و دستیابی نسل امروز و نسل‌های آتی به حیات اجتماعی، جز در سایه محور قرار دادن آب میسر نخواهد بود.
لزوم تأمین آب پایدار و سالم در حوزه شرب برای هموطنان و هم‌استانی‌ها و نیز صنعت و خدمات در این شرایط مسئولیت اجتماعی ما را بیش از گذشته کرده است تا خودمان را با واقعیت اقلیم خشک و نیمه‌خشک وفق دهیم.
 اینجانب روز ملی آب را به همه دست‌اندرکاران بخش آب استان فارس و همکاران پرتلاش خود در شرکت آب منطقه‌ای که وظیفه خطیر تأمین و حفاظت از منابع آب را بر عهده دارند، تبریک عرض می‌کنم و آرزوی توفیق و سعادت برای آنان می‌نمایم.

سیاوش بدری
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی