[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان فارس: ، روزنامه شیراز نوین

 250دانشجو، دانش‌آموز، داور و استاد سراسر کشور در المپیاد فرش دستباف 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در خصوص چگونگی انتخاب استان فارس به عنوان برگزارکننده المپیاد بزرگ کشوری، شرایط حضور و مسابقه شرکت کنندگان را تشریح کرد: فرش دستباف در چهار رشته رنگرزی، طراحی، بافت و مرمت در مراکز علمی و آموزشی شامل دانشگاه‌های دولتی و آزاد، علمی کاربردی و آموزش و پرورش فعالیت دارند  و در سراسر کشور، دانشجویان و دانش‌آموزان زیادی در حال تحصیل در این رشته‌ها هستند.
علی همتی افزود: به منظور ترویج فرهنگ تولید فرش دستباف و نیز با هدف ارتقای مبانی علمی و نظری هنر - صنعت فرش دستباف و ایجاد انگیزه و نشاط بین دانشجویان این رشته، مرکز ملی فرش ایران هر سال در یکی از استان‌های کشور اقدام به برگزاری المپیاد فرش دستباف می‌کند.
همتی اضافه کرد: در این المپیاد، سازمان‌های صنعت معدن و تجارت سراسر کشور طبق آیین نامه‌ای که توسط مرکز ملی فرش تنظیم می‌شود، اقدام به اطلاع‌رسانی به دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش استان‌ها می‌کنند و در هر استان، دانشجویان و دانش‌آموزان مشخص شده و در دوره‌های آموزشی و تقویتی شرکت و طی آزمون‌های استانی، بهترین و برترین استعدادها شناخته و به مرکز ملی معرفی می‌شوند.
 وی اظهار داشت: امسال نیز این اقدامات فوق الذکر انجام شده یا در حال انجام است. به لطف خدا و با پیشنهاد سازمان صنعت و معدن و تجارت استان فارس و تأیید و پذیرش مرکز ملی یازدهمین المپیاد فرش دستباف کشور، مسابقات علمی و عملی در شهر شیراز و در مجموعه آموزشی و پژوهشی جهاد کشاورزی (مجموعه بعثت) سوم تا پنجم اسفند انجام می‌شود.
 رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان فارس بیان داشت: دانش‌آموزان و دانشجویان شرکت کننده در این المپیاد، ابتدا در یک مسابقه علمی و کتبی کلی شرکت و سپس در گرایش‌های مختلف رنگرزی، طراحی، بافت و مرمت در سالن‌هایی که از قبل تمهید و آماده‌سازی شده است، شرکت و مهارت و دانش خود را در این زمینه‌ها به نمایش و رقابت می‌گذارند.
همتی اضافه کرد: با حضور اساتید برجسته‌ای که از سراسر کشور شرکت دارند و داوران خبره، میزان مهارت‌ها و دانش شرکت‌کنندگان قضاوت می‌شود و در نهایت، نفرات برتر مشخص و طی مراسم اختتامیه در محل هتل پارس شیراز در روز پنجشنبه پنجم اسفند از ساعت 9 تا 12 با حضور مسئولان استان از آنها تقدیر و تشکر می‌شود. 
همتی در پایان گفت: امسال نیز به لطف خدا این رویداد مهم با حضور 250 دانشجو، دانش‌آموز، داور و استاد و مسئولان وزارت‌خانه و مرکز ملی فرش ایران در تاریخ‌های 3 تا 5 اسفند در شیراز برگزار می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی