[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

کالای گران و بی‌کیفیت جای حمایت ندارد، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه طی 5‌سال گذشته 20‌میلیون صافی دیالیز استفاده شده که تنها 500‌هزار صافی را وارد کردیم گفت: صافی‌هایی که در داخل تولید می‌شوند مونتاژ بوده و با کیفیت پایین و قیمت بالا هستند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی ‌در نشست علنی دیروز، سه‌شنبه،28‌فروردین‌ماه مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به سؤال نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران از وی در خصوص صدور مجوز واردات صافی دیالیز باوجود تولید در داخل گفت: این نمایندگان معتقد هستند در حال حاضر 10‌میلیون صافی دیالیز در کشور تولید می‌شود و نباید مشابه آن وارد شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه با بیان اینکه صافی‌های دیالیز در داخل تولیدی نبوده بلکه مونتاژ است، عنوان کرد: مهمترین نکته در صافی‌های دیالیز قسمت صاف کننده سموم است که در داخل کشور تولید نمی‌شود و باید از خارج وارد کنیم.
وی افزود: در حال حاضر مصرف صافی دیالیز در کشور 4.5‌میلیون در سال است که دو شرکت در داخل 3‌میلیون و 600‌هزار صافی تولید می‌کند که 28‌درصد آن بخش خصوصی و مابقی متعلق به وزارتخانه است؛ ضمن اینکه این مورد به سلامت مردم بازگشته و مهم است.
کسی نباید از شعار حمایت از تولید داخل سوء‌استفاده کند
قاضی‌زاده‌هاشمی‌ در ادامه با بیان اینکه کسی نباید از شعار حمایت از تولید داخل سوء‌استفاده کند اظهار داشت: برخی افراد با سوء‌استفاده از این شعار کالای کم‌کیفیت را با دو‌برابر قیمت به فروش می‌رسانند که این درست نیست.
وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه با حمایت داخلی تاکنون بازار داخلی در بخش دارو را از 60به 70‌درصد رسانده‌ایم عنوان کرد: در طول 5سال گذشته 20‌میلیون صافی دیالیز استفاده شده که تنها 500‌هزار صافی را وارد کردیم و آن نیز از اختیارات قانونی بنده است که اجازه 10‌درصد واردات دارم.
وی در ادامه با بیان اینکه وزارت بهداشت، شرکت‌های تولیدکننده داخلی را تشویق می‌کنند تا کالای با کیفیت تولید کنند، خاطر‌نشان کرد: اما درحال حاضر نمی‌توانیم صرفاً از محصولات داخلی در این بخش استفاده کنیم که جایی در بازار خارجی ندارند.
از رییس قوه قضائیه می‌خواهم به تهمت‌هایی که زده می‌شود، رسیدگی کند
قاضی زاده‌هاشمی ‌در ادامه پس از سخنان قاضی‌پور نماینده سؤال کننده این اظهارات را تهمت به خود دانست و عنوان کرد: از رییس قوه قضائیه می‌خواهم به تهمت‌هایی که زده می‌شود رسیدگی کند؛ بنده در حال حاضر حدود 3‌میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم در حالی که می‌توانستم روزانه با 10‌عمل پیوند چشم درآمد بیشتری داشته باشم؛ با این حال برای خدمتگذاری در این پست قرار گرفته‌ام.
وی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز از این مدل تولید داخلی که کیفیت پایین و دوبرابر قیمت باشد، حمایت نمی‌کنند، اظهار داشت: تأکید ایشان بر قرارگرفتن استانداردهای تولید‌کنندگان در بالاترین سطح آن است که این موضوع را به جهاد دانشگاهی نیز خاطر‌نشان کرده‌اند.
وزیر بهداشت در پایان با بیان اینکه طبق قانون اجازه 10‌درصد واردات به بنده داده شده است، تصریح کرد: وزارتخانه کالاهایی با کیفیت و با قیمت پایین‌تر در حیطه 10‌درصد مجوز داده شده وارد می‌کند؛ لذا نباید افراد به گونه‌ای صحبت کنند که این تعبیر ایجاد شود که مسئولان دزد هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی