[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

پلمب چاه‌های غیر مجاز حمایت قانونی می‌خواهد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
 نخستین جلسه شورای اداری شهرستان شیراز در سال جاری روز گذشته در محل تالار همایش‌های شهر شیراز برگزار شد. در این نشست فرماندار شیراز با اشاره به موضوعات مطرح‌شده پیرامون مشکلات آب و چاه‌های غیرمجاز در شیراز گفت: پلمب چاه‌های غیرمجاز قطعاً در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت و در این راه از هیچ کمک و حمایتی برای پرکردن چاه‌های غیرمجاز موجود دریغ نخواهیم کرد. حیدرعالیشوندی تصریح کرد: همه باید در بحث آب جدیت به خرج دهند چرا‌که از یک طرف خشکسالی‌هایی پی‌ درپی داشتیم و از طرف دیگر نیز کشورهای اطراف جهت کنترل آب‌های خود بسیج شده‌اند و به همین دلیل بایستی در جهت توسعه فرهنگ مصرف بهینه آب تلاش کنیم. وی تصریح کرد: جهت نهادینه کردن فرهنگ مصرف درست آب لازم است که همه دستگاه‌های متولی به ویژه آموزش و پرورش به این موضوع با برنامه‌ریزی و تعیین راهبردهای لازم ورود کنند.
عالیشوندی همچنین ضمن تقدیر از عملکرد دستگاه‌های اجرایی، نظامی و قضایی استان و شهرستان در ایام تعطیلات نوروز گفت: در نوروز شاهد افزایش شاخص‌های امنیتی بودیم که در شهرستان شیراز این شاخص‌ها به میزان 50درصد افزایش یافته است و به همین دلیل نیز در ایام نوروز حتی یک پرونده قضایی از سوی مسافران نوروزی تشکیل نشد.
 همچنین در این آیین سیداحمدرضا دستغیب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن مهم برشمردن توجه مسئولان و مردم به امر توسعه شیراز گفت: توسعه در شیراز امروز به سه عامل تعامل دستگاه‌های اجرایی و پرهیز از عملکرد جزیره‌ای، افزایش مشارکت مردم در اداره امور شهر و نیز تکیه‌بر انجام پروژه‌های مردم‌محور بستگی دارد. وی افزود: اعتقاد داریم که شیراز در این مسیر می‌تواند پیشتاز باشد. دستغیب در ادامه به ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی شیراز اشاره کرد و گفت: شیراز با تکیه‌بر توانایی‌های خود می‌تواند مسیر توسعه را بیش‌از گذشته در پیش گیرد. وی اضافه کرد: امروزه مسائلی مانند زیبایی و نظافت شهری، ترافیک و حمل و نقل، فرهنگ شهروندی، جوانان، بانوان و خشکسالی تنها با مشارکت همه شهروندان حل می‌شود. وی همچنین با اشاره به اهمیت مردم‌محوربودن پروژه‌ها گفت: پروژه‌هایی مردم‌محور محسوب می‌شوند که باعث دوری مردم از شهر نشده و ضمن نزدیک کردن مردم به همدیگر، هویت شهری را حفظ و مسیر رشد شهر را با مدیریت واحد هموار کند. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: امیدوارم همه دستگاه‌های اجرایی در این مسیر با همدلی و همفکری بیش‌از پیش همراه شده و قبل از واگذاری وظایف 23گانه شهری به شهرداری‌ها در زمینه مدیریت واحد شهری، این امر مهم را تحقق بخشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی