[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

نوروز۹۷ بدون تلفات سپری شد ، روزنامه شیراز نوین

مهندس فرخ زاده رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز عملکرد پرسنل آتش‌نشانی شیراز در نوروز را شرح داد و گفت‌: سازمان آتش‌نشانی به منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه در این ایام برای مسافرین نوروزی امکانات و برنامه‌های ویژه‌ای را در 29‌مکان که مراکز استقرار آتش‌نشانان جهت حفظ ایمنی مسافرین ترتیب داده شده بود در قالب سه بخش استقرار‌، سرکشی و بازدید و فرهنگی عنوان‌بندی کرد. 
فرخ زاده در ادامه گفت‌: به‌منظور تسریع خدمات امدادرسانی و با توجه به ترافیک خودرویی و انسانی در ایام نوروز در نقاط مختلف شهر بسته به مکان‌های مختلف تعداد 378‌نیروی آتش‌نشان و 498‌نیروی داوطلب (مجموع 10682‌نفر ساعت کارکرد‌) پوشش ایمنی شهر را برعهده داشتند.
وی افزود: پوشش محورهای ترافیکی و مکان‌های تاریخی- فرهنگی کلان شهر شیراز، توسط آتش‌نشانان شیرازی در قالب خودروهای امدادی و تیم‌های موتورکراس در سه مقطع زمانی در طول شبانه‌روز انجام می‌گرفت که در‌پی آن 658‌مورد اعزام خودرویی، 645‌ساعت بازدید توسط 1250آتش‌نشان باعث شد تا مسافرین نوروزی در شهر شیراز در انحصار تیم ایمنی و پیشگیری سازمان شب و ایام آرامی‌ را سپری کنند.
فرخ زاده سرکشی و بازدید از چادرهای مسافرین در کمپ‌های نوروزی را بسیار لازم و ضروری دانست و گفت تیم پیشگیری با جدیت و تعهد به کار خود، بازدید از 57135‌تخته چادر و 273‌کانکس را انجام داده و این امر در برقراری ایمنی در کمپ‌ها بسیار ارزشمند بود و خوشبختانه با سرکشی و دقت نظر 24‌ساعته و 4365‌مورد بازدید از کانکس‌ها و چادرهای مسافرتی توسط آتش‌نشانان و نیروهای داوطلب سازمان آتش‌نشانی شیراز از محل اسکان مسافرین نوروزی، مورد مرگ ناشی از گازگرفتگی را در سال 97 به صفر رساند.
وی اضافه کرد: در طی این بازدید‌ها 16264‌مورد تذکرات ایمنی توسط نیروهای عملیاتی در کمال ادب و احترام به مسافرین عزیز داده شد و همچنین هر شب مسابقه ایمنی در تمامی ‌محل‌های اسکان برگزار و در آخر به برندگان بسته‌های فرهنگی و ایمنی اهداء شد و در طی هفده روز تعطیلات نوروزی 230‌مورد عملیات امداد و نجات با دقت نظر، تلاش‌ها و زحمات آتش‌نشانان امدادرسانی شد.
 خوشبختانه در این مدت با توجه به خطرات و حوادث احتمالی هیچ حادثه جبران ناپذیری در شیراز برای مسافرین و شهروندان رقم نخورد.    
رییس سازمان آتش‌نشانی به اهمیت نقش ایمنی در رونق گردشگری یک شهر اشاره کرد و افزود: لزوم و ضروت توجه به گردشگری حائز اهمیت فراوان است که عملی کردن آن آرامش و امنیت مسافران در مهد تمدن و فرهنگ و زائرین سومین حرم اهل بیت‌(ع) را به دنبال دارد. امروزه ایمنی به عنوان مهمترین و زیربنایی‌ترین اصل در تدوین استراتژی توسعه گردشگری در جهان به شمار می‌آید. و هرگونه ناایمنی در سطوح مختلف زیان‌های جبران ناپذیری به این صنعت وارد می‌سازد. 
مدیر عامل آتش‌نشانی شیراز به نقش بالقوه نیروهای داوطلب آتش‌نشان در کمک به آتش‌نشانان اشاره کرد و گفت‌: استفاده از ظرفیت‌های مردمی ‌برای خدمات به مردم و شهروندان به عنوان یک رویکرد موفق اجتماعی و گسترش گفتگوهای اجتماعی در حوزه ایمنی به شمار می‌رود.
نیروهای داوطلب آتش‌نشان در ایام نوروز با حضور در محل‌های پرترافیک و تجهیز به وسایل اطفایی‌، توزیع تراکت در بین شهروندان و مسافرین نوروزی، آموزش همگانی استفاده از وسایل گازسوز و خاموش‌کننده‌های دستی، اهدا پک‌های ایمنی و راهنمایی مسافرین در کمپ‌ها و محل‌های اسکان بسیار مثمرثمر بودند و امیدواریم مردم شریف کلان‌شهر شیراز از طرح نیروهای داوطلب آتش‌نشان استقبال بیشتری کرده و خود را در حرکت به سمت تحقق شهر ایمن سهیم بدانند.
مهندس فرخ زاده در پایان عنوان کرد: تمام تلاش ما برای خدمت‌رسانی و آفرینش سالی متفاوت و بدون حادثه نسبت به سال‌های قبل به شهروندان و میهمانان عزیز بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی