[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۲
  • دوره جدید

درآمدهای نفتی نشان می‌دهد مشکل ارزی نداریم، روزنامه شیراز نوین

امام‌جمعه موقت شیراز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به نوسانات نرخ دلارگفت: میزان فروش نفت و میعانات گازی نشان می‌دهد ما درآمد ارزی داریم بنابراین ما مشکل ارزی و کمبود نداریم و این‌ مشکلات نشانه توطئه بیگانگان است.
به گزارش ایرنا، محمدحسن مرادی افزود: ایران درحال حاضر به طور متوسط روزانه دومیلیون بشکه نفت به ارزش میانگین 70دلار صادر می‌کند که سالانه درآمدی بالغ بر 60میلیارد دلار حاصل می‌کند که با احتساب درآمد حاصل از میعانات گازی سالانه 100هزار میلیارد دلار درآمد دارد. 
وی همچنین با یادآوری روز ارتش عنوان کرد: ارتشیان ستون‌های استوار امنیت و مایه عزت و افتخار و سربلندی میهن اسلامی‌اند و اقتدار خود را در رژه روز ارتش به جهان نشان دادند. 
مرادی با بیان اینکه ارتش دلاور در طول دفاع مقدس به‌خصوص در پنج عملیات، مجموعاً 5000کیلومتر را در فرصتی محدود آزاد کردگفت: ارتش در دفاع مقدس 48هزار شهید، 210هزار جانباز و مجروح و 25هزار آزاده سرافراز تقدیم میهن اسلامی کرد و حضور پرنشاط نیرو‌های مسلح همواره در همه میدان‌ها دیده شده است. 
وی همچنین سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس در پنجم اردیبهشت‌ را یادآور شد و گفت: این رویداد نمونه‌ای از امدادهای غیبی الهی است که طی آن پوزه استکبار به خاک مالیده شد. 
امام‌جمعه موقت شیراز ضمن گرامیداشت روز پاسدار گفت: ایثار و فداکاری‌های سپاه در اوایل انقلاب، عملکرد سپاه را برای ما روشن می‌کند و تقدیم 23هزارشهید در طول دفاع مقدس در رده‌های مختلف و گسیل دومیلیون نفربار انسان به سمت جبهه، نشان‌‌دهنده چگونگی ایجاد امنیت در کشور است. 
مرادی بیان داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم‌اکنون در سوریه شهید می‌دهد، فعالیت فرهنگی سپاهیان در حلقه‌های صالحان و فعالیت‌های اقتصادی آنان برای تحقق اقتصاد مقاومتی توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا همواره بیانگر خدمات این نیروی نظامی است که جایگاه عظیم و فداکارانه سپاه پاسداران را تبیین می‌کند. 
وی اظهار داشت: دشمن دو نیمه دارد؛ یکی ظاهر و دیگری پنهان است و سپاه در نیمه پنهان به جایگاه ذهن‌خوانی رسیده است و پیش از رخ‌دادن هر توطئه می‌داند امریکا، انگلیس و دیگر دشمنان چه افکاری دارند و خود را برای همه مشکلات آماده کرده است. 
امام‌جمعه موقت شیراز حمله امریکا و متحدانش را به برخی مواضع در سوریه، نشانه ضعف آنان خواند و گفت: این حمله بعد نظامی نداشت و صرفاً برای باج‌ گیری از عربستان ترتیب داده شد. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود،‌ ضمن تبریک میلاد امام حسین (ع) و فرارسیدن ماه شعبان با استناد به حدیثی از امام سوم شیعیان بر ضرورت تقوای الهی، بی‌اعتنایی به دنیا، و توجه به اضمحلال زیبایی‌ها و خوشی‌های زودگذر تأکید کرد. 
مرادی افزود: احسان به پدر و مادر، صله رحم، اخلاق‌گرایی، صدقه‌دادن، کمک به مستضعف، درود فرستادن بر پیامبر(ص) و روزه در ماه شعبان در زمره خوشه‌های پربرکت این ماه است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی