[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

دستگیری عاملان تیراندازی در فیروزآباد و سنگ‌پرانی در فسا، روزنامه شیراز نوین

در اخبار کوتاهی که از سوی مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فارس در اختیار رسانه‌ها قرار داده شده است، اخباری نظیر دستگیری عاملان تیراندازی در فیروزآباد، دستگیری سارق اماکن خصوصی، دستگیری عاملان سنگ‌پرانی در فسا و... مشاهده می‌شود.
فرمانده انتظامی فیروزآباد روز ۲۶ اسفندماه از دستگیری عاملان تیراندازی منجر به جرح در این شهرستان خبر داد و گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تیراندازی منجر به جرح به علت اختلافات خانوادگی در یکی از روستاهای بخش میمند، بلافاصله گشت انتظامی و عوامل اورژانس به محل اعزام شدند.
مهدی جوکار افزود: مأموران انتظامی در بررسی‌های اولیه مطلع شدند ۵ نفر با یکدیگر درگیر شده و ۲ نفر از آنان بر اثر اصابت گلوله سلاح شکاری مجروح و توسط عوامل امدادی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که دستگیری عاملان تیراندازی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. فرمانده انتظامی فیروزآباد ادامه داد: مأموران این فرماندهی تحقیقات خود را آغاز کرده و با اقدامات فنی موفق شدند در این خصوص ۳ نفر را شناسایی و آنان را با هماهنگی قضایی در مخفیگاهشان دستگیر و یک اسلحه شکاری نیز کشف کنند.
جوکار با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند، تصریح کرد: پلیس با قدرت با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، برخورد قانونی می‌کند و از شهروندان درخواست می‌شود اختلافات خود را با سعه صدر و از طریق مراجع قضایی پیگیری و حل و فصل کنند.
دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۲۰ فقره سرقت
فرمانده انتظامی سپیدان از دستگیری سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی با اعتراف به ۲۰ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد و گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی در سطح شهرستان سپیدان، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
احمد فداکار افزود: کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی یک سارق حرفه‌ای اماکن خصوصی را در این خصوص شناسایی و او را در مخفیگاهش دستگیر کردند.
وی با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به ارتکاب ۲۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کرد، گفت: سارق برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی و از آن طریق روانه زندان شد.
فوت راننده و سرنشین در برخورد نیسان با پژو
رئیس پلیس راه شمال استان فارس از برخورد سواری پژو با وانت نیسان خبر داد و گفت: متأسفانه در این حادثه ۲ نفر فوت و ۲ نفر نیز مجروح شدند.
عبدالهاشم دهقانی بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف منجر به فوت در محور مواصلاتی شیراز-سروستان، بلافاصله مأموران پلیس‌راه به همراه دیگر نیروهای امدادی برای بررسی حادثه به محل اعزام شدند.
وی ادامه داد: مأموران در بررسی‌های اولیه مشاهده کردند سواری پژو پارس با ۲ سرنشین به شدت با وانت نیسان با ۲ سرنشین برخورد کرده‌ است. رئیس پلیس راه شمالی استان فارس تصریح کرد: در این حادثه راننده و سرنشین پژو در دم فوت و ۲ سرنشین وانت نیسان نیز مجروح و روانه بیمارستان شدند.
دهقانی با اشاره به اینکه کارشناسان در صحنه حاضر و علت وقوع این حادثه را تخطی از سرعت مطمئنه از سوی راننده پژو اعلام کردند، گفت: با توجه به اینکه برخی از محورهای مواصلاتی استان دوطرفه است، از رانندگان درخواست داریم که در این مسیرها حق تقدم را نسبت به وسایل دیگر رعایت کنند و با رانندگی مخاطره‌آمیز جان خود و دیگران را به خطر نیندازند. رئیس پلیس راه شمال استان همچنین از وقوع حادثه دیگری در محور مواصلاتی نی‌ریز خبر داد و گفت: بر اثر برخورد سواری پژو با خودرو پراید در محور مواصلاتی نی‌ریز، ۲ نفر فوت و ۶ سرنشین نیز مجروح و روانه بیمارستان شدند. وی بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف منجر به فوت در محور مواصلاتی نی‌ریز، بلافاصله مأموران پلیس ‌راه به همراه دیگر نیروهای امدادی برای بررسی حادثه به محل اعزام شدند.
وی ادامه داد: مأموران در بررسی‌های اولیه مشاهده کردند سواری پراید با ۷ سرنشین به شدت با خودرو پژو ۴۰۵ برخورد کرده‌ است.
رئیس پلیس راه شمالی استان فارس با بیان اینکه در این حادثه یکی از سرنشینان پراید و راننده پژو در دم فوت و ۶ سرنشینان دیگر مجروح و روانه بیمارستان شدند، گفت: کارشناسان در صحنه حاضر و علت وقوع این حادثه را موکول به تحقیقات بعدی اعلام کردند.
دستبند پلیس بر دستان عامل سنگ‌پرانی در فسا
فرمانده انتظامی فسا از دستگیری عامل سنگ‌پرانی به سمت خودروهای عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی آن شهرستان خبر داد و گفت: در پی گزارش سنگ‌پرانی به سمت خودروهای عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان، دستگیری عامل به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت. فرهاد آراوند ادامه داد: در پایش محسوس و نامحسوس محور، مأموران پلیس موفق شدند عامل سنگ‌پرانی را ساعتی پس از ارتکاب جرم، حین پرسه زدن در حاشیه جاده شناسایی و غافلگیرانه آن را دستگیر کنند. فرمانده انتظامی فسا تصریح کرد: پس از تکمیل پرونده، متهم روانه دادسرا و پس از رسیدگی قضایی تحویل زندان شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی