[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

رویارویی بازیکنان ملی‌پوش با یکدیگر در جام فجر و باشگاه‌های آسیایی حکم انتخابی تیم ملی را دارد، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: با توجه به حضور ملی‌پوشان در دو تورنمنت قرار است در صورت رویارویی بازیکنان ملی‌پوش با یکدیگر دیدار آنها حکم انتخابی تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا را داشته باشد.
در خصوص حضور ملی‌پوشان تکواندو در مسابقات جام فجر و جام باشگاه‌های آسیا اظهار داشت: فدراسیون جهانی تکواندو شرایطی را رقم زده است که بحث حضور بازیکنان در رنکینگ المپیک از اهمیت بالایی برخوردار است. این شرایط باعث شده تا کشورها و بازیکنان به دنبال این باشند با حضور در مسابقات امتیازات خود را بالا ببرند و در رنکینگ سقوط نکنند.
وی تصریح کرد: ما در این شرایط دو حالت را می‌توانستیم بررسی کنیم. حالت اول حضور بازیکنان در تورنمنت‌های خارجی است که برای ما هزینه دارد و در کنار آن می‌توانیم تعداد محدودی را اعزام کنیم. حالت دوم نیز حضور ملی‌پوشان در دو تورنمنت بین‌المللی داخل کشور و بدن محدودیت در تعداد بازیکن در داخل کشور بود. وقتی ما دیدیم این شرایط مهیا است و بازیکنان ما این امکان را دارند در هر تورنمنت ‌امتیاز و در مجموع 20‌امتیاز کسب کنند تصمیم گرفتیم از حضور آنها در این مسابقات استفاده کنیم. 
سرمربی تیم ملی با تأکید بر اینکه رویارویی ملی‌پوشان در مسابقات جام فجر و باشگاه‌های آسیای حکم انتخابی تیم ملی را خواهد داشت گفت: با توجه به حضور ملی‌پوشان در این دو تورنمنت قرار است در صورت رویارویی بازیکنان ملی‌پوش با یکدیگر دیدار آنها حکم انتخابی تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا را داشته باشد. اگر در این مسابقات با رویارویی ملی‌پوشان تکلیف هر وزن مشخص شد که ما بازیکن برتر را به عضویت تیم ملی در خواهیم آورد، اما در غیر این صورت 4‌روز بعد از پایان این مسابقات و در تاریخ 8‌اردیبهشت ماه مسابقات انتخابی تیم ملی را برگزار و ترکیب خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا مشخص خواهیم کرد.
عسکری در پاسخ به این سؤال که غیر از نفرات برگزیده بازیکنان دیگر نیز در اردوی تیم ملی باقی خواهند ماند عنوان کرد: با توجه به اینکه اردوی ما تا بازی‌های آسیایی پیوسته ادامه دارد تصمیم داریم تعدادی از بازیکنان را در کنار نفرات برگزیده در اردو نگه خواهیم داشت. قطعاً در مسابقات انتخابی تیم ملی خیلی از بازیکنان نزدیک به هم خواهند بود و در یک بازی یکی از ملی‌پوشان و در بازی دیگر بازیکن دیگر به پیروزی دست خواهد یافت اما در نهایت بازیکن برگزیده به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهد شد.
وی ادامه داد: در بازگشت تیم ملی تکواندو از مسابقات قهرمانی آسیا مجدداً در پروسه جدید شرایط بازیکنان یکسان خواهد بود و هر کسی آماده‌تر بود و در مسابقه انتخابی بازی‌های آسیایی به برتری دست یافت تیم ملی را در اندونزی همراهی خواهد کرد. در تمام انتخابات ما ملاک اعزام آماده‌ترین بازیکن است، چرا‌که اعتقاد داریم بازیکنی که ابتدا در داخل از پس رقبای خود بر نیاید در خارج از کشور نیز این توانایی را نخواهد داشت.
سرمربی تیم ملی تکواندو با تقدیر از تلاش بازیکنان در اردوی تیم ملی خاطرنشان کرد: باید از ملی‌پوشانی که در این مدت خیلی خوب در تمرینات تلاش کردند تشکر کنم. همچنین باید از نفرات قدیمی‌و مدعی که در تمرینات تیم ملی روند خوبی را پشت سر گذاشتند تا شرایط خوبی بر تمرینات حاکم باشد نیز تشکر کنم. همه این مسائل برای تیم ملی یک خبر خوب است که نه در کوتاه مدت اما در آینده نه چندان دور نتایج خوبی را رقم بزنیم.
عسکری در پایان گفت: تمامی ‌ملی‌پوشان تا این مرحله با انگیزه تلاش کردند و به گفته‌های من که قبل از تمرینات از خودم و همه ملی‌پوشان خواستم مانند یک سرباز در اردوی تیم ملی باشند گوش کردند. این مسئله باعث شده تا امروز کوچکترین گلایه و غر‌زدنی از هیچ‌کدام از بازیکنان نبینم و با جدیت تمرینات خود را ادامه بدهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی