[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

نوبخت: یارانه افرادی که نیاز ندارند را حذف می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: حذف یارانه ۲۴‌میلیون نفر جزو تکالیف دولت در تبصره ۱۴‌بودجه است. انتظار داریم با شناسایی دقیق افراد بتوانیم یارانه افرادی که نیاز ندارند را حذف کنیم.
محمدباقر نوبخت در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید افزود: خوشبختانه رقم ۳۲۰‌هزار میلیارد تومان بودجه در سال ۹۶ نسبت به ۲۸۳‌هزار میلیارد تومانی که در سال ۹۵ بود با رشد ۱۳‌درصدی روبرو بوده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: بر اساس گزارش خزانه، منابع و مصارف بودجه ۹۶‌دقیقاً ۳۲۰‌هزار میلیارد تومان بود و از آنجا که دولت پیش‌بینی صحیح و درستی از منابع و مصارف سال ۹۶ داشت آن را با این رقم به پایان رساند.
بر اساس گزارش خزانه، منابع و مصارف بودجه ۹۶ دقیقاً ۳۲۰ هزار میلیارد تومان بود و از آنجا که دولت پیش‌بینی صحیح و درستی از منابع و مصارف سال ۹۶ داشت آن را با این رقم به پایان رساند.
وی ادامه داد: اگر تورم ۸ و ۲‌دهم درصدی را کنار بگذاریم رشد منابع و مصارف ۴ و ۵‌نیم درصد بود که رشد اقتصادی بر اساس گزارش مرکز آمار در ۹‌ماهه اول سال گذشته ۴ و ۴‌دهم درصد با احتساب نفت و ۴ و ۷‌دهم درصد بدون احتساب نفت بوده است.
سخنگوی دولت افزود: مالیات هم در بودجه سال گذشته به میزان ۹۳‌هزار میلیارد تومان بود که بدون در نظر گرفتن ۳‌هزار میلیارد تومان تهاتر بقیه آن به دقت حاصل شد و از این نظر پیش‌بینی دولت درست بود.
نوبخت با اشاره به اینکه دولت برای فروش هر بشکه نفت در بودجه سال گذشته ۵۰ تا ۵۵‌دلار در نظر گرفت بود که در ۱۱ماهه اول سال گذشته موفق شدیم هر بشکه نفت را به طور متوسط ۵۳‌دلار و هر بشکه میعانات گازی را ۵۵‌دلار به فروش برسانیم.
وی افزود: میزان مصارف جاری در سال گذشته ۲۴۳‌هزار میلیارد تومان بود که ۹۶‌درصد آن تحقق پیدا کرد.
نوبخت: حذف یارانه ۲۴‌میلیون نفر جزو تکالیف دولت در تبصره ۱۴ بودجه است
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در برخی دستگاه‌ها بیش از ۱۰۰‌درصد مصارفشان تحقق پیدا کرد و برخی هم بیش از ۱۱۰درصد مصارفشان محقق شد از جمله استان‌ها که مصارفشان تا ۱۱۰‌درصد هم تخصیص پیدا کرد.
نوبخت با بیان اینکه حذف یارانه ۲۴‌میلیون نفر جزو تکالیف دولت در تبصره ۱۴‌بودجه است افزود: دولت علاقه‌مند نیست یارانه مردم را قطع کند، ولی انتظار داریم که با شناسایی دقیق افراد بتوانیم یارانه افرادی که نیاز ندارند را حذف کنیم و هدف مجلس را در جهت حذف یارانه تحقق بخشیم.
وی گفت: اطلاعات افراد به طور کامل در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست و از استانداران محترم می‌خواهیم تا در جهت تکمیل اطلاعات افراد کمک کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی