[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

فعالیت‌های بنیاد مسکن تحول‌آفرین است، روزنامه شیراز نوین

عطا الله زمانی، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با سیدعلی‌اصغر دستغیب، تولیت آستان حضرت شاچراغ (ع) و نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی بنیاد مسکن تحول‌آفرین و تأثیر‌گذار است‌، هرجا اثری از محرومیت وجود دارد بنیاد مسکن در روستاها و مناطق کم‌برخوردار تأثیر‌گذارانه ورود کرده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، زمانی در این دیدار که با حضور مرادی، قائم مقام نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن فارس و جمعی از مدیران و معاونان بنیاد مسکن انجام شد گفت: محرومیت‌زدایی و توسعه روستایی دو کارکرد مهم بنیاد مسکن است که در سال‌های گذشته در این زمینه خدمات توجه‌برانگیزی انجام شده است.
 عطا الله زمانی، مدیر‌کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه طرح‌های هادی در یک هزار روستای فارس در حال اجرا است گفت: با اجرای طرح‌های هادی سند توسعه 10‌ساله روستاها تکمیل می‌شود. اکنون این طرح‌ها با 700‌میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا هستند.
زمانی افزود: استان فارس دو هزار و 376روستای بالای 20خانوار جمعیت دارد که برای همه این روستاها طرح هادی تهیه شده است.
زمانی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع مقاوم‌سازی مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: 180میلیون ریال تسهیلات به واحدهایی که مقاوم‌سازی می‌کنند و 200میلیون ریال به واحدهای فرسوده‌ای که تخریب و نوسازی می‌شوند اعطا می‌شود.
به گفته مدیر‌کل بنیاد مسکن استان فارس طرح‌های مقاوم‌سازی مسکن روستایی هم‌اکنون با 700‌میلیارد ریال اعتبار در این استان درحال اجرا است.
وی با بیان اینکه تا کنون 225هزار و 300واحد مسکونی در استان فارس مقاوم‌سازی شده است گفت: متوسط مقاوم‌سازی‌ها در استان ما 54درصد است که حدود 7درصد بیشتر از متوسط کشوری است.
به گفته وی سال گذشته مقاوم‌سازی 10هزار و 745 واحد مسکونی در استان فارس آغاز شده است و امسال نیز مقاوم‌سازی 14هزار و 800واحد مسکونی روستایی در برنامه کاری است.
وی همچنین به موضوع صدور سند روستایی و شهری به‌عنوان یکی دیگر از عملکردهای بنیاد مسکن اشاره کرد و گفت: تاکنون 264هزار جلد سند روستایی  و 23هزار و 900جلد سند شهری در شهرهای زیر 25هزار نفر جمعیت در استان فارس صادر شده است.
زمانی افزود: استان فارس در این زمینه مقام اول کشور را دارد و در سال جاری نیز سهمیه صدور 3هزار و 600جلد سند روستایی و 4هزار و 400جلد سند شهری برای فارس تعیین شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی