[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

جانبازان تيپ ۵۵ هوابرد تجليل شدند، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت سالروز ميلاد با سعادت حضرت ابوالفضل‌العبــاس(ع) و روز جانباز و طی مراسمی كه در تالار پرستوی تيپ 55 هوابرد برگزار شد از جانبازان سرافراز  تيپ 55 هوابرد  در دوران دفاع مقدس تجليل به‌عمل آمد.
به گزارش روابط عمومی تيپ 55 هوابرد در اين مراسم كه سيدعباس برهانی‌نسب رئيس عقيدتی‌سياسی و جمعی از جانبازان سرافراز  و فرماندهان و مسئولان تيپ 55 هوابرد حضور داشتند، اميرسرتيپ 2 ذبيح‌الله بهمن‌زياری، فرماندهی تيپ 55 هوابرد طی سخنانی با تبريک سالروز ميلاد باسعادت حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) و روز جانباز و عرض خير مقدم به  جانبازان والامقام تيپ،  تكريم از جانبازان قهرمان و شجاع ايران اسلامی را مايه مباهات دانست و افزود: جانبازان، اين يادگاران دوران دفاع مقدس نه تنها بايد روحيه عرفانی و معنوی جبهه را در خود حفظ كنند بلكه بايد آن را به نسل‌های جوان انتقال دهند و تلاش كنند رفتار و گفتارشان ترجمان معنويت جبهه‌ها باشد. 
وی افزود: همه جانبازان، يادگاران زرين دفاع مقدس هستند. تيپ 55 هوابرد ماه‌ها پیش‌از آغاز جنگ تحميلی وارد كارزار دفاع از انقلاب اسلامی شد و در غائله كردستان با صلابت و اقتدار توانست ضمن آزادسازی سردشت، آرامش را به مناطق غربی كشور بازگرداند.
وی ضمن اشاره به رشادت‌های دلاورمردان اين تيپ اظهار داشت: تيپ 55 هوابرد از ابتدا تا انتهای جنگ، ضمن حضور دائمي و مؤثر، از كيان اين كشور دفاع کرد و هرکجا كه اين تيپ در جنگ حضور پيدا می‌كرد دشمن عكس‌العمل نشان می‌داد به طوری كه اين تيپ نزد بعثی‌ها معروف به عقرب سياه بود. 
پس از هجوم رژيم بعث عراق اين تيپ به عنوان يگان خط‌شكن در اكثر عمليات‌های دوران دفاع مقدس حضور داشت و سه بار بازسازی شد. تيپ 55 هوابرد در جنگ تحميلی 2350شهيد و12700جانباز را تقديم انقلاب کرد و اين نشان از رشادت‌ها و دلاورمردی‌های كم‌نظير اين تيپ دارد.
وی در پايان گفت: رسالت خطيری كه برعهده ماست، زنده نگاه داشتن ياد و خاطره شهدا و جانبازان و ايثارگرانی است كه آرامش امروزمان را مرهون جانفشانی‌ها و فداكاری‌های اين عزيزان هستيم. تجليل از جانبازان، تكريم ايثار، جهاد و آزادگی و سرافرازی انسان‌هايی است كه از خود گذشتند تا عزت و شرف را به ما هديه کنند. 
در پايان اين مراسم با اهدای لوح و هديه از جانبازان سرافراز تيپ 55 هوابرد تجليل شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی