[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

از روی راه رفتن ابتلا به زوال عقل را پیش‌بینی کنید، روزنامه شیراز نوین

متخصصان معتقدند که بیماران مبتلا به زوال عقل علائمی مشترک دارند که هنگام راه رفتن قابل مشاهده است.
به گزارش بهداشت نیوز به‌نقل از هلث، زوال عقل به اشکال مختلف ظاهر می‌شود و افراد زیادی را تحت تأثیر قرار داده است. در حال حاضر، کارشناسان علائم مشترکی را ارائه کرده‌اند که می‌تواند در راه رفتن فرد مشاهده شود.
براساس گزارش انجمن آلزایمر، زوال عقل حدود ۹۰۰هزار نفر در سراسر بریتانیا را تحت تأثیر قرار می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود این تعداد تا سال ۲۰۴۰ به ۱.۶ میلیون نفر افزایش یابد. این وضعیت در حال تبدیل شدن به چالشی مداوم در بریتانیاست؛ بنابراین تحقیقات کنونی برای تشخیص زودهنگام و حمایت از متخصصان حیاتی است.
از دست دادن حافظه و مشکلات گفتاری قابل‌توجه‌ترین علائم هستند، اما برخی تغییرات در حرکت وجود دارند که قبل از این علائم ظاهر می‌شوند.
براساس تحقیقات آلزایمر انگلستان، افراد ممکن است دارای مشکلاتی مانند سفتی اندام و افزایش بی‌ثباتی در راه رفتن خود(نحوه راه رفتن) داشته باشند.
مشکل در هماهنگی نیز می‌تواند نشانه اولیه این بیماری باشد، زیرا محققان ارتباطی بین این بیماری و زوال عقل پیدا کردند. تشخیص زودتر این علائم کوچکتر می‌تواند به ارائه میزان بهینه حمایت از بیماران قبل از شروع بیماری کمک کند.
نتایج تحقیقات آلزایمر انگلستان نشان داد که هر فردی؛ به خصوص در مراحل اولیه، زوال عقل را به شیوه‌ای متفاوت تجربه می‌کند و در کنار مسائل مربوط به حرکت و تحرک، افراد ممکن است «درک نادرست از آنچه دیده می‌شود» را نیز تجربه کنند.
کارشناسان همچنین می‌گویند که افراد ممکن است مشکلاتی در قضاوت فاصله‌ها(مانند روی پله‌ها) یا درک لبه‌های اشیا و تفسیر نادرست الگوها یا بازتاب‌ها داشته باشند و می‌تواند در افرادی مشاهده شود که به ‌طور مکرر در خانه قدم می‌زنند یا در طول روز یا شب از خانه خارج می‌شوند.
علائم دیگر شامل مشکلات تمرکز، سازمان‌دهی یا برنامه‌ریزی خواهد بود که ممکن است شخص را برای تصمیم‌گیری یا حل مشکل حتی در هنگام انجام کاری به سادگی پختن غذا، درگیر می‌کند.
با شروع زوال عقل، افراد ممکن است شرایط بیشتری را تجربه کنند که به نوبه خود باعث ایجاد مشکلات خواب می‌شود.
فرد مبتلا به زوال عقل ممکن است در روز بیشتر و در شب به سختی بخوابد همچنین ممکن است رفتار پرخاشگرانه او افزایش یابد. زمانی که زوال عقل فرد پیشرفت می‌کند، ممکن است گاهی رفتارهایی نشان دهد که از نظر فیزیکی یا کلامی پرخاشگرانه باشد.
اگر در مورد علائم زوال عقل نگران هستید، باید برای درک بهتر آن با پزشک خود صحبت کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی