[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایر فارس اعتبار می‌خواهد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور بانوان استانداری فارس گفت: علاوه بر اعتبار کشوری، باید در زمینه جذب و تأمین اعتبار استانی برای توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایر نیز اقدام شود. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، سیده معصومه دستغیب در جلسه طرح توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایر فارس گفت: با وجود طرح‌های خوبی که برای جامعه عشایر و به ویژه زنان عشایر اجرا و انجام شده، هنوز هم مشکلات این حوزه زیاد است. مدیرکل امور بانوان استانداری فارس افزود: برای اجرای هرچه بهتر طرح توسعه سوادآموزی، باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که مشاوران فرمانداری‌ها نیز با توجه به ارتباط آنها با فرمانداران و سایر ارگان‌ها و نهادها از یک سو  و ارتباط مؤثر با اقشار مختلف جامعه از سوی دیگر، در اجرای این طرح وارد عمل شوند.
وی گفت: لازم است علاوه بر اعتبار کشوری، در زمینه جذب و تأمین اعتبار استانی برای این مهم نیز اقدام شود و در این راستا می‌توان از شورای شهر استان، استانداری و فرمانداری نیز تأمین اعتبار نمود. دستغیب با تأکید بر لزوم مساعدت و همکاری فرمانداری‌ها در راستای طرح آموزش و توانمندسازی آموزش دهنده‌های سراسر استان گفت: می‌توان با اتخاذ سیاست‌های تشویقی نیز از مدیران مدارس، به ویژه مدیران مدارس شبانه‌روزی در این راستا بهره برد. معاون سوادآموزی استان فارس نیز در این جلسه گفت: طرح توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایر در سال 1397 در هفت استان اجرا خواهد شد که البته در فارس برای سومین سال پیاپی اجرا می‌شود. عیسی ملک‌پور افزود: روند اجرای این طرح به این صورت است که ابتدا باید 80نفر از آموزش دهندگان فعال در جامعه عشایری در حیطه‌های مختلف تعلیم و آموزش ببینند و توانمند گردند و سپس آنها 300نفر از زنان و دختران عشایر را آموزش داده و باسواد کنند.
وی یادآور شد: این طرح باید تا پایان مردادماه سال97 اجرایی شود. مدیرکل امور عشایر استان فارس نیز با اشاره به اجرای طرح و برنامه‌های مختلف برای جامعه زنان گفت: زنان در جامعه عشایر وضعیت و شرایط متفاوت‌تری از سایر زنان دارند و در این قشر با مشکلات گوناگونی روبه‌رو هستیم که یکی از عمده‌ترین این مشکلات، بی‌سوادی آنان است. بهرامی تأکید کرد: طرح توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایر می‌تواند گام بسیار مؤثری در راستای کاستن از این مشکلات و معضلات باشد.
وی خاطرنشان کرد: برای اجرای مطلوب‌تر این طرح شایسته است نهادها و ارگان‌های دیگر نیز مشارکت کنند و در این زمینه، زنان عشایر کوچنده در اولویت قرار دارند و لازم است زمان اجرای طرح  نیز موقعی باشد که عشایر در مکانی خاص اسکان می‌یابند و متمرکزتر هستند. بهرامی گفت: در اداره امور عشایر تسهیلات بانکی برای زنان عشایر در نظر گرفته شده است که برای تشویق زنان به شرکت در این طرح، می‌توان از این تسهیلات بانکی به عنوان عامل تشویقی استفاده کرد و زنانی را که در طرح سوادآموزی شرکت می‌کنند در اولویت پرداخت این تسهیلات قرار داد. 
رئیس آموزش و پرورش عشایر استان نیز گفت: در سال‌های اخیر دولت توجه ویژه‌ای به جامعه عشایر داشته و طرح بسیار خوبی نیز اجرا شده است که می‌توان به طرح شتاب‌بخشی به سوادآموزی جامعه عشایر اشاره کرد. علی عسکر نجفی افزود: با پیگیری و اجرای همین طرح‌ها و برنامه‌ها بود که آموزش و پرورش عشایر استان گام به گام پیشرفت کرد و به رتبه هفتم در کشور ارتقا یافت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی