[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: ثبت جهانی شیراز شهر خلاق ادبی پیگیری می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون گردشگری و امور زائران استانداری فارس با بیان اینکه تلاش ما در سال 1397 در کنار ثبت آثار ملموس، پیگیری ثبت آثار غیر ملموس استان در سطح ملی و بین‌المللی است گفت: ثبت جهانی شیراز به‌عنوان شهر خلاق ادبی در سال جاری پیگیری می‌شود.
محمد‌ابراهیم فروزانی یکشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: ثبت شیراز به‌عنوان شهر خلاق ادبی اهمیت بسیار زیادی دارد و شیراز می‌تواند یکی از شهرهای کشور باشد که به‌عنوان شهر خلاق در حوزه‌های تخصصی ثبت می‌شود.
وی ادامه داد: البته این موضوع نیاز به همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز دارد که پیگیر این موضوع هستند و در این زمینه حساسیت دارند. 
معاون استاندار فارس گفت: امیدواریم در سال 2018 یا 2019 این موضوع به ثبت برسد؛ که البته ثبت در سال 2019 به‌شدت، وابسته به اقداماتی است که امسال انجام می‌دهیم. لذا اقدامات شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز در این زمینه کلیدی خواهد بود. وی در ادامه با بیان اینکه در استان فارس حدود سه هزار اثر ثبت ملی و چهار اثر ثبت جهانی وجود دارد افزود: روند ثبت آثار را مطابق سال‌های گذشته ادامه خواهیم داد.
معاون استاندار فارس گفت: سیاست ما توجه بیشتر به ثبت آثار غیرملموس است چراکه آنطور که باید به این آثار توجه نشده است.
وی ادامه داد: مهمترین کاری که در بحث ثبت آثار تاریخی در دستور کار داریم بحث ثبت جهانی محور ساسانی است که امیدواریم در سال 1397 این پرونده به نتیجه برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی