[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۲
  • دوره جدید

زمینه بهبود روند فعالیت‌های کشاورزی فراهم است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - سمیرا مولودی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس، این استان را به لحاظ پیشرو بودن در آبیاری نوین دارای جایگاه ویژه‌ای دانست.
به گزارش خبرنگار شیراز‌نوین، محمدمهدی قاسمی در نشست خبری که به‌منظور تشریح برنامه‌های چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی برگزار شد، مهندسی‌کردن کشاورزی را یکی از مباحث ارائه دستاوردهای فنی و مهندسی دانست و گفت: این دستاورد در حوزه‌های مختلف به‌دست می‌آید و این نمایشگاه از بزرگترین نمایشگاه‌های حوزه کشاورزی است و فارس به‌دلیل پیشرو بودن در آبیاری نوین و... ازجایگاه ویژه‌ای در این حوزه برخودار است. او در ادامه اظهار داشت: در کنار برپایی این نمایشگاه، همایش و کارگاه‌های آموزشی در روز دوم برپایی در نظر گرفته شده است که در راستای ارتباط مستقیم باکشاورزان  و کارشناسان و همچنین مدیران سراسر کشور است و مباحث علمی را دنبال می‌کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با بیان اینکه طی امسال و سال‌های گذشته، زمینه حضور کشاورزان پیشرو در نمایشگاه فراهم شده است گفت: با کمک شرکت نمایشگاه‌های استان‌ زمینه حضور فراهم و امید است شاهد بهبود فعالیت کشاورزی باشیم. قاسمی یادآور شد: چالش ما بهره‌وری در حوزه‌های مختلف است که با برگزاری همایش‌هایی در مورد بذر و نهاده‌های آبی توانسته‌ایم زمینه را برای بهره‌مندی هرچه بهتر کشاورزان استان فراهم کنیم. او در پایان خاطرنشان کرد: سازمان با داشتن غرفه در این نوبت از نمایشگاه، درخصوص مسائل مختلف کشاورزی و فرآیندهای کاری به کشاورزان مشاوره می‌دهد.
مدیر‌عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس نیز با یادآوری اینکه این نمایشگاه چهاردهمین نمایشگاه کشاورزی‌، ماشین‌آلات و نهاده‌های آبیاری است گفت: این نمایشگاه با بهره‌گیری از ۲۰‌هزار متر فضای نمایشگاهی، ۱۷‌هزار متر سالن و ۳‌هزار متر فضای باز، به‌عنوان یکی‌از بزرگترین نمایشگاه‌های کشاورزی کشوری است.
موسوی تعداد شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه را 173‌شرکت‌کننده ایرانی و 25‌شرکت خارجی عنوان کرد و افزود: برای اولین‌بار دولت قطر به‌صورت پاویون در این نمایشگاه حضور خواهد داشت که در کنار آن کشورهای دیگری همچون  آلمان، روسیه، فرانسه، هلند، لهستان، بلژیک، ایتالیا، اسپانیا، چین، ترکیه و عمان نیز غرفه داشته و به ارائه محصولات خود می‌پردازند.
او با بیان اینکه معتقدیم کشورهای حوزه خلیج فارس باید محصولات و تکنولوژی کشور همسایه خود را ببینند اظهار داشت: در این نمایشگاه کشاورزان کشورهای مختلف و تولید‌کنندگان می‌بایست با یکدیگر رقابت کرده و فرصت خوبی است تا تولیدکنندگان داخلی محصولات خود را با بهترین کیفیت به عرصه نمایش بگذارند.
مدیر‌عامل نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه استان فارس با 45‌شرکت‌کننده در کنار استان‌هایی همچون تهران با 59‌شرکت‌کننده و اصفهان با 23‌شرکت‌کننده حضور خواهد داشت.
مدیر اجرایی نمایشگاه کشاورزی نیز در این نشست بابیان اینکه یکی از شرایط ما جهت حضور کشورهای خارجی در این نمایشگاه، آوردن و ارائه تکنولوژی‌های جدید است گفت: در این نمایشگاه انجمن کشاورزان آلمان در بخش خصوصی با فعالیت گسترده در دنیا، به انتقال پدیده‌های جدید خود خواهند پرداخت. محمدرحیم افسری ادامه داد: این انجمن نه اقتصادی و نه سیاسی است و در غرفه خود به آموزش چهره‌به‌چهره می‌پردازد و همه بهره‌وران هرآنچه می‌خواهند را در این نمایشگاه می‌توانند داشته باشند. او همچنین از رونمایی منحصر به فرد محصولات داخلی همچون کود، سم و ماشین‌آلات 6شرکت در این نمایشگاه خبر داد. 
 غیبی، عضو هیئت مدیره شرکت نگاه سبز نمایشگاهی فارس گفت: وظیفه سازمان جهاد کشاورزی، افزایش درآمد کشاورزان و امید‌بخشی به این بخش است. ازاین‌رو عرضه کالا تنها هدف سازمان نیست؛ بلکه این نمایشگاه می‌تواند فرصت خوبی برای عبور از تنش‌های گذشته برای کشاورزان باشد. همچنین سعی شده است تا در این نمایشگاه جدیدترین تکنولوژی آورده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی