[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

گزارش؛ عجیب‌ترین المپیک آسیایی تاریخ! ، روزنامه شیراز نوین

شرایط میزبانی اندونزی باعث شده تا ورزشکاران انتظار یکی از عجیب‌ترین دوره‌های بازی‌های آسیایی را بکشند. به گزارش «ورزش سه»، هجدمین دوره بازی‌های آسیایی قرار است از ۲۷‌مردادماه در کشور اندونزی برگزار شود. این رقابت‌ها که هر ۴‌سال یک بار رویداد بزرگی برای کشورهای قاره کهن به حساب می‌آید، شرایط متفاوتی نسبت به دوره‌های قبلی دارد. 
برخی از شرایطی که اندونزی برای میزبانی به مسئولان کمیته ملی المپیک ایران اعلام کرده، باعث شده تا چالش‌های جدیدی در راه آماده‌سازی و اعزام ورزشکاران کشورمان به وجود بیاید. 
جاکارتا، میزبان اکثر ورزشکاران
برخلاف روال عادی میزبانی از رویدادهایی چون بازی‌های آسیایی و المپیک، این دوره از رقابت‌ها در سال ٢٠١٨ با توجه به محدودیت‌های اندونزی در ٣‌شهر برگزار می‌شود. جاکارتا میزبان افتتاحیه و اختتامیه و اکثر رشته‌های ورزشی مثل کشتی، وزنه‌برداری، تیروکمان، دوومیدانی و... است. در این شهر فاصله محل برگزاری مسابقات تا دهکده بازی‌ها کمتر از یک ساعت و در خیلی از رشته‌ها کمتر از نیم ساعت است که یک اتفاق عادی به حساب می‌آید. با این حال میزبان نتوانسته تمامی ‌رقابت‌ها را در شهر جاکارتا برگزار کند. 
فوتبالیست‌ها در حومه جاکارتا
برخی از رشته‌های دیگر در حومه جاکارتا برگزار می‌شود که به گفته مسئولان کاروان ایران ورزشکاران این رشته‌ها نیز در همان منطقه استقرار پیدا می‌کنند و به جاکارتا رفت و آمد نخواهند داشت. در حومه جاکارتا رقابت‌های فوتبال، قایقرانی اسلالوم، پاراگلایدینگ و دوچرخه‌سواری کوهستان برگزار می‌شود. مهمترین مسابقات مربوط به فوتبال است که استادیوم در نظر گرفته شده برای این رشته در حومه جاکارتا است و اعضای تیم امید احتمالاً در همین منطقه استقرار پیدا می‌کنند. 
پالمبانگ، میزبان چند رشته محدود
مسابقات برخی از رشته‌ها مثل تیراندازی، سه‌گانه، رویینگ، صخره نوردی، اسکیت، تنیس و... نیز در شهر پالمبانگ که یک ساعت به صورت هوایی با جاکارتا فاصله دارد، برگزار خواهد شد. در واقع ورزشکارانی که باید مسابقات خود را در شهر پالمبانگ برگزار کنند، اصلاً به جاکارتا نمی‌روند و مستقیماً از تهران راهی شهر پالمبانگ می‌شوند تا در دهکده بازی‌ها در این شهر استقرار پیدا کنند. 
جابجایی خبرنگاران با موتور! 
با توجه به ترافیک شهر جاکارتا یکی از معضلات پیش روی مسئولان برگزاری بازی‌های آسیایی جابه‌جایی ورزشکاران و البته خبرنگاران است. برای حمل‌ونقل تیم‌های ورزشی اتوبوس‌هایی در نظر گرفته شده که از خط ویژه حرکت می‌کنند. با این حال به گفته عبداللهی، مدیر روابط عمومی‌کمیته ملی المپیک در صورت عدم تعطیلی همه مدارس جاکارتا خبرنگاران باید با موتورهایی که از سوی میزبان در نظر گرفته شده، به سالن مسابقات رفت‌وآمد کنند! 
اینترنت ضعیف اندونزی
در بازدیدی که نمایندگان ایرانی از محل برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اخیراً داشته‌اند، مشکل اینترنت ضعیف این کشور تأیید شده است. این موضوع یکی از دغدغه‌های نمایندگان رسانه‌های آسیایی است که برای پوشش اخبار به اندونزی سفر خواهند کرد. البته مسئولان کمیته ملی المپیک ایران برای حل این مشکل تدابیری اندیشیده‌اند. احتمالا برای خبرنگاران و حتی تیم‌ها سیم کارت‌هایی تهیه می‌شود که از اینترنت پرسرعت آنها استفاده کنند و ایرانی‌ها درگیر اینترنت ضعیف ورزشگاه‌های جاکارتا و سایر استادیوم‌های برگزاری این مسابقات نشوند. 
استارت ۴ رشته پیش از افتتاحیه
یکی از اتفاقات دیگری که مسئولان کمیته ملی المپیک باید برای آن برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند، شروع مسابقات برخی از رشته‌ها قبل از افتتاح رسمی ‌بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ است. مسابقات رشته هندبال ۲۲ مردادماه اولین رقابت‌هایی است که در جاکارتا استارت می‌خورد. همچنین مسابقات رشته فوتبال ۲۳‌مردادماه آغاز خواهد شد و بسکتبال ۵‌نفره هم در همان روز مسابقاتش کلید می‌خورد. واترپلو دیگر رشته‌ای است که مسابقاتش قبل از افتتاحیه یعنی ۲۵ مردادماه آغاز می‌شود. سایر رشته‌ها هم بعد از افتتاحیه رسمی‌که ۲۷ مردادماه در جاکارتا برگزار می‌شود، مسابقات خود را آغاز خواهند کرد. در جدول‌های زیر تاریخ شروع و پایان تمام رشته‌های ورزشی آمده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی