[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۵
  • دوره جدید

در تعیین صلاحیت‌های فردی و اخلاقی رانندگان سرویس دقت شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

محمد بهاءالدینی نماینده حراست‌ها در شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز درخصوص مسائل مرتبط با سرویس مدارس و همچنین کارگروه‌های ماده ۱۸ نواحی و مدارس، ضمن ارائه تذکرات به مدیران و مجریان دستگاه‌های مرتبط با امر سرویس‌دهی به دانش‌آموزان اظهار داشت: دادن آدرس‌های دانش‌آموزان در سیستم مدیریتی سرویس دچار اشکال است و ممکن است خطرات و مشکلات عدیده‌ای به ویژه در زمینه حفاظتی و امنیتی برای دانش‌آموزان و اولیای آنان به وجود آورد. همین جا لازم می‌دانم تذکر دهم عزیزان فعال در امور سرویس در رعایت این مسئله دقت نظر کافی داشته باشند.
وی گفت: برخی رانندگان زن و مرد، در حین سرویس‌دهی آداب و اصول اخلاقی و رفتاری را رعایت نمی‌کنند و متأسفانه با برخی حرکات و رفتارهای زشت و زننده خود در سرویس‌دهی، موجبات آزار و اذیت برخی خانواده‌های متعهد و متدین را فراهم می‌آورند. از جمله اینکه آهنگ‌های غیرمجاز را در مسیر رفت و برگشت خود از خانه به مدرسه می‌گذارند که قطعاً اخبار آن از طریق دانش‌آموزان به اولیا می‌رسد. کارشناس مسئول حراست آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز افزود: در سال گذشته تا اواخر مهرماه نیز شاهد نبود سرویس‌دهی برخی رانندگان و شرکت‌های طرف قرارداد حمل و نقل با آموزش و پرورش بودیم که متأسفانه مشکلات و دردسرهایی را هم برای اولیا و هم برای ادارات به وجود آورد. امید است در سال جاری رانندگان و شرکت‌های طرف قرارداد آموزش و پرورش در این خصوص به تعهد خود، یعنی تأمین نیروی مورد نیاز و خودروی مطلوب دقت نظر کافی داشته و تلاش خود را بکنند. 
عضو شورای معاونان ناحیه یک یادآور شد: یکی دیگر از مشکلات اساسی در حوزه سرویس مدارس این است که رانندگان بیش از یک سری سرویس دارند؛ یعنی در دو یا سه سرویس رفت و برگشت خود می‌خواهند ارائه خدمت کنند که متأسفانه در بسیاری از این مواقع با مشکلات خطرناکی از جمله سوانح شهری روبرو شده‌اند، زیرا راننده می‌خواهد زودتر از موعد مقرر دانش‌آموزان سری اول خود را به مدارس برساند و در سرویس‌های بعدی چون عجله می‌کند، با تصادفات و مشکلات بسیاری روبرو خواهد بود و سرویس اولیه هم باعث می‌شود دانش‌آموزانی که از صبح زود به مدارس برده شده‌اند معطل شوند و دچار آسیب‌هایی می‌شوند که مسائل بسیاری به بار خواهد آورد. در سال‌های گذشته ما حراست‌ها به درستی در جریان برخی تخلفات رانندگان در حوزه‌های گوناگون، به ویژه مسائل اخلاقی بوده‌ایم که طرح آن در این شورا به صلاح نیست؛ اما مطمئن باشید در این حوزه دچار آسیب‌هایی هستیم و انتخاب درست رانندگان در این زمینه، می‌تواند تا حدود بسیاری در زمینه کاهش مشکلات اخلاقی و رفتاری مؤثر باشد. این زودتر از موعد رساندن دانش‌آموزان هم باید توسط کارگروه‌‌های سرویس شهرستان شیراز موردتوجه قرار بگیرد و به ویژه ناظران و بازرسان سرویس مدارس در این زمینه دقت لازم و کافی را داشته باشند. 
بهاءالدینی خاطرنشان کرد: ناکارایی شرکت‌های طرف قرارداد با آموزش و پرورش هم در این زمینه مسئله‌ساز شده است. بسیاری از شرکت‌ها باغ سبزی نشان می‌دهند که ما چنین می‌کنیم و چنان می‌کنیم، اما درست در روز اول مهر شاهد هستیم که بسیاری از تعهدات خود را از جمله تأمین خودرو انجام نمی‌دهند و در این زمینه لازم است با شرکت‌هایی که توان ارائه خدمات کافی ندارند برخورد قانونی انجام شود. وی تأکیدکرد: در زمینه تعیین صلاحیت رانندگان، چه زن و چه مرد نیز باید حتماً با حراست‌ها هماهنگ شود و عذر افرادی را که سال قبل دچار اشکالاتی شده‌اند و حراست اسامی آنها را به امور سرویس مدارس داده است، بخواهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی