[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

برگزاری همایش سفیران سلامت با حضور وزیر بهداشت و برخی مسئولان آموزش‌وپرورش، روزنامه شیراز نوین

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر دیروز و در دومین روز از هفته سلامت، هم‌زمان با سراسر کشور همایش سفیران سلامت در دبیرستان دخترانه حضرت نرجس منطقه 6 تهران و با حضور سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، مرتضی نظری رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش و عباسعلی باقری مدیرکل آموزش پرورش شهر تهران و جمعی دیگر از مسئولان وزراتخانه‌های بهداشت و آموزش و پرورش برگزار شد.
براساس این گزارش، حمیدی در این همایش ضمن خیرمقدم گفت: وزارت آموزش و پرورش در راستای سند تحول بنیادین و توجه ویژه به ساحت تربیتی و زیستی دانش‌آموزان، برنامه‌های متنوعی برای ارتقای بهداشت و سلامت پیش‌بینی کرده است. دولت تدبیر و امید نیز موضوع سلامت را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.
وی با اشاره به دستور رئیس جمهوری مبنی بر تخصیص منابع در حوزه سلامت به عنوان اولین اولویت بعد از یارانه‌ها، آن را نشانه اهمیت موضوع سلامت برای دولت تدبیر و امید عنوان و اظهار کرد: طرح تحول سلامت دهان و دندان، طرح‌های آهن‌گیری و ویتامین دی، طرح‌هایی هستند که با کمک و همکاری دو وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت در گستره مدارس در حال اجرا است.
حمیدی به اضافه شدن درس انسان سالم و محیط‌زیست به برنامه درسی دانش‌آموزان در سه سال گذشته اشاره کرد و افزود: سفیران سلامت مسئولیت آموزش و انتقال آموخته‌های خود به همسالان و اعضای خانواده خود را دارند و در حال تلاش هستیم که آموزش سفیران به‌روز شود تا بتوانیم در بهداشت فردی، بهداشت عمومی، ارتقای سلامت دانش‌آموزان، امنیت غذایی و سبک زندگی سالم را از زبان دانش‌آموزان گسترش دهیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: فعالیت 1میلیون و 700هزار سفیر سلامت در کشور
وزیر بهداشت در ادامه برنامه‌های همایش سفیران سلامت با تأکید بر اینکه سلامت روح و روان مقدمه سلامت جسم است افزود: به دانش‌آموزانی که سفیر سلامت هستند افتخار می‌کنیم، چراکه هم مراقب سلامت جسم و روان خود و هم مراقب سلامت دیگران هستند.
وی افزود: امروزه دانش‌آموزان با آسیب‌های روحی و روانی زیادی مواجه هستند، چراکه جهان به صورت یکپارچه درآمده و فضای مجازی با انبوهی از اغواگری‌ها، سطح ارتباطات را گسترش داده است و امروز، به ظاهر تکنولوژی به کمک بشر آمده است، اما شیرینی زندگی دوران گذشته به کام نسل ما لذت‌بخش‌تر بود.
وزیر بهداشت شهرنشینی و گسترش آپارتمان‌نشینی، تغییر سبک زندگی، تغییر سبک غذایی و کاهش تحرک بدنی را ازآسیب‌های جدی در کمین سلامتی دانش‌آموزان برشمرد و افزود: به همین دلیل باید مراقبت کرد دانش‌آموزان درگیر سبک زندگی امروز که عمدتاً غربی است و ملت‌های زیادی را درگیر کرده است نشوند.
هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و 700هزار سفیر سلامت در کشور داریم افزود: خوب نیست انسان واعظ باشد اما خودش عمل نکند. اگر دیگران را به راستگویی و خدمت دعوت می‌کنیم باید خودمان در انجام آن پیش‌قدم باشیم. امروز حرف اثر ندارد، عمل لازم است. مردم عمل می‌خواهند نه موعظه.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی