[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

پدیده «نفوذ» خطر جدی برای دانشگاه‌ها است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پدیده «نفوذ» یکی از خطرات جدی دانشگاه‌ها است، چراکه دشمن با تغییر باورها و نگرش‌ها در جوانان نفوذ می‌کند و اهداف خود را پیش می‌برد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر در جلسه شورای فرهنگی این دانشگاه گفت: متولیان امور فرهنگی در دانشگاه باید هوشیارانه عمل کنند و برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را باتوجه به اثربخشی مثبت آنها اجرا کنند.
وی به تفاوت‌های تهاجم نظامی ‌و فرهنگی اشاره کرد و افزود: در جنگ نظامی، دشمن اعلام و دشمنی می‌کند، اما در جنگ و شبیخون فرهنگی، دشمن دوستانه و نرم و بی‌سروصدا ورود می‌کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، پدیده «نفوذ» را از خطرات جدی در دانشگاه‌ها توصیف کرد و افزود: دشمن از طریق تغییر باورها و نگرش‌ها در جوانان نفوذ می‌کند و اهداف خود را پیش می‌برد.
رهبر افزایش سطح آگاهی و بصیرت‌افزایی را از اولویت‌های اصلی متولیان امور فرهنگی دانست و گفت: این موضوع مطالبه اصلی مقام معظم رهبری است و دست اندرکاران امور فرهنگی دانشگاه آزاد نیز باید به شکل ویژه به آن بپردازند.
وی ادامه داد: توانمندسازی و ارتقا سطح بینش سیاسی و فرهنگی دانشجویان، استادان و کارمندان نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه «بسیج» نهاد مستقلی است که باید در راستای منویات مقام معظم رهبری و منافع ملی حرکت کند، خاطرنشان کرد: گرایش سیاسی برای نهادهای انقلابی سم است و «بسیج» نیز باید مستقل و بدون وابستگی به جریان‌های سیاسی عمل کند.
رهبر افزود: تولید نشریات تخصصی در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نیز از ضرورت‌های بصیرت‌افزایی و توانمندسازی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی