[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

خداحافظ لیگ برتر، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین :  فجر که هفته گذشته شانس صعود به لیگ برتر را دو دستی به نمایندگان مازندران تعارف زده بود، دیروز هم آخرین امیدهایش را از دست داد و با شکست مقابل نساجی مازندران شانس صعود خود را به چیزی حدود صفر رساند!
هفته سی و سوم لیگ برتر فوتبال ایران عصر دیروز با برگزاری 9 دیدار به انجام رسید و در مهمترین بازی تیم فجرسپاسی در قائمشهر با دو گل زودهنگام و دیرهنگامی که دریافت کرد، بازی 6 امتیازی را به نساجی واگذار کرد و با دو پله سقوط به رتبه پنجم رسید.
در این مسابقه فجر با ترکیب میلاد احمدیان، حامد حیدری، احمد حیات منش، جلال عبدی، محمد حسینی، محمدرضا زینال‌خیری، امین شجاعیان، بهرام احمدی، شاهین مجیدی، میلاد صفایی و بهروز هوشمند به میدان آمد.
در دقیقه پنج مسابقه اولین خطر جدی روی دروازه فجری ها خلق شد و ضربه سر محمد عباس زاده از روی دروازه احمدیان به بیرون رفت.  سه دقیقه بعد در یک غافلگیری، عباس‌زاده با احمدیان تک به تک شد و با یک ضربه معمولی گل اول بازی را به ثمر رساند. فجر که شانس صعود خود را با این گل خورده از دست رفته می‌دید، برای جبران گل خورده جلو کشید اما برنامه خاصی در حرکات بازیکنان این تیم دیده نمی شد. تنها روی خطاهای متعددی که در نیمه زمین نساجی روی بازیکنان فجر صورت گرفت، چند ضربه ایستگاهی نصیب نماینده شیراز شد که با بی دقتی امین شجاعیان و شاهین مجیدی، تمامی این ارسال ها از دست رفت. بجز یک بار که ارسال خوب شاهین مجیدی خطرساز شد اما حیات منش با ضربه سر بد خود این موقعیت را از دست داد. نیمه اول با یک گل به سود نساجی به پایان رسید. 
در بین دو نیمه، علی اصغر کلانتری دست به دو تعویض زد. علی مصلی نژاد به‌جای حامد حیدری وارد زمین شد و امین مشایخ هم جای میلاد صفایی مصدوم را گرفت.
در نیمه دوم فجر بازی بهتری نسبت به نیمه نخست ارائه داد اما باز هم در خلق موقعیت های گلزنی ناکام بود. در عوض این نساجی بود که در نیمه دوم بارها در ضدحملات خطرناک ظاهر شد و چندین بار تا آستانه به ثمر رساندن گل پیش رفت.
در دقیقه 90 مسابقه 5 دقیقه وقت تلف شده اعلام شد. فجر که با زدن یک گل می توانست امیدهای خود را زنده کند، در دقیقه 93 صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. این ضربه را بهرام احمدی به زیبایی و با پای چپ روی دروازه نساجی ارسال کرد اما ضربه سر بسیار خوب شاهین مجیدی با اختلاف ناچیزی از کنار دروازه به بیرون رفت.
و بالاخره در آخرین ثانیه های مسابقه، سعید خردمند مهاجم شیرازیِ نیم فصل اول برق جدید با یک ضربه  والی توپ را از روی سر میلاد احمدیان عبور داد و بدین ترتیب بازی با نتیجه دو بر صفر به سود نساجی به پایان رسید.
فجر با این نتیجه 58 امتیازی باقی ماند و به رتبه پنجم سقوط کرد. بادران تهران موفق شد با یک گل نفت مسجدسلیمان را شکست دهد و مانع از برپایی جشن صعود این تیم شود. خونه به خونه هم نتوانست اکسین را شکست دهد و با تساوی بدون گل در کرج متوقف شد تا کار این تیم به بازی هفته آخر مقابل برق جدید بکشد.
برق جدیدی که دیروز موفق شد بهترین پیروزی تاریخ خود را جشن بگیرد و با 4 گل موفق به شکست گل گهر سیرجان شد. بدین ترتیب شاگردان رحمان رضایی با یک پله صعود در رتبه دوازدهم قرار گرفتند. فرزان دانا، رسول بهاروندی، محمد علیمردانی و مجید جلالی فر زننده 4 گل برق جدید در این مسابقه بودند.
تیم ایران جوان بوشهر با شکست مقابل مس رفسنجان به رقابت های لیگ دسته دوم سقوط کرد. اما دیگر تیم بوشهری یعنی شاهین هفته گذشته موفق شده بود به لیگ یک صعود کند.
تیم های ماشین سازی و شهرداری تبریز هم با پیروزی هایی که به دست آوردند موفق شدند بقای خود در مسابقات را جشن بگیرند.
بدین ترتیب حساسیت های پایین جدول از بین رفت و در هفته پایانی تکلیف تیم های صعود‌کننده مشخص خواهد شد.
فجر تنها در صورتی موفق به صعود خواهد شد که تمامی این اتفاقات در روز پایانی رخ دهد :
1- پیروزی فجر مقابل صبای قم 
2-پیروزی راه آهن همیشه بازنده مقابل نساجی در تهران
3-شکست خانگی خونه به خونه بابل مقابل برق جدید
4-پیروز نشدن بادران در تبریز مقابل ماشین‌سازی
بدین ترتیب شانس صعود فجر چیزی نزدیک به "صفر" خواهد بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی