[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

پاسخ قاطع به جنایت رژیم صهیونیستی مطالبه ملی است، روزنامه شیراز نوین

سخن‌گوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق این اقدام را نقض تمام پیمان‌های بین‌المللی خواند و پاسخ متناسب به این اقدام را مطالبه ملت ایران عنوان کرد.
سید نظام‌الدین موسوی با اشاره به حمله هوایی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق گفت: این اقدام جنایت‌کارانه که منجر به شهادت جمعی از مستشاران نظامی ایران در سوریه از جمله سردار شهید زاهدی شد نقض آشکار توافقات بین‌المللی در خصوص مصونیت اماکن دیپلماتیک به شمار می‌آید.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: حمله هوایی به کنسولگری ایران بر خلاف تمامی پیمان‌های جهانی و از یک منظر هم نشان دهنده استیصال و درماندگی سران رژیم صهیونیستی در جنگ مستقیم با محور مقاومت است. آن‌ها احساس می‌کنند نبرد رو در رو را باخته‌اند و این اقدامات جنایت‌کارانه و تروریستی نوعی انتقام‌جویی ناشی از شکست و درماندگی در میدان اصلی جنگ است.
موسوی با تأکید بر ضرورت بکارگیری همه ابزارها برای مقابله با این جنایت رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: ما قطعاً به تدابیر نیروهای نظامی و امنیتی کشورمان اطمینان داریم و مطمئنیم آن‌ها که با راهبری شجاعانه و مدبرانه جبهه مقاومت، رژیم صهیونیستی را در محاصره‌ای تاریخی قرار داده و به استیصال کشانده‌اند، نقشه عملیات مقابله را به خوبی طراحی خواهند کرد.
وی افزود: در عین حال، انتقام خون شهدای عزیز و گران‌قدر کنسولگری ایران در دمشق یک مطالبه ملی است و افکار عمومی کشورمان از هر گونه پاسخ قاطع و مقابله متناسب با اقدام جنایت‌کارانه و تروریستی صهیونیست‌ها حمایت می‌کند.
به گزارش ایرنا، منابع خبری عصر روز دوشنبه سیزدهم فروردین ۱۴۰۳ از حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق خبر دادند که موجب تخریب این ساختمان شد و خودروهای مقابل آن هم خسارت دیدند.
به گفته حسین اکبری سفیر جمهوری اسلامی ایران، جنگنده‌های F۳۵ رژیم صهیونیستی با ۶ موشک ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی در دمشق تخریب کردند که در اثر آن ۵ تا ۷ نفر به شهادت رسیدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی