[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

ایران درباره آزمایش موشکی و مسائل منطقه‌ای مذاکره نمی‌کند، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: اروپا و آمریکا در یک کار تقسیم شده به جمهوری اسلامی ایران فشار وارد می‌کنند تا ایران از مسائل امنیت عمومی کشور عقب‌نشینی کند.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات شب گذشته ماکرون در کنگره آمریکا و دیدار با ترامپ گفت: همانگونه که وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرده برجام همه یا هیچ و یک کلمه نباید از آن کم شده و یا به آن افزوده شود و جمهوری اسلامی درباره آزمایش موشکی و مسائل منطقه‌ای مذاکره نمی‌کند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا در حال حاضر عملاً از برجام خارج شده است  افزود: اروپا به تعهدات خود درباره برجام عمل نکرده است و به نظر می‌رسد اروپا و آمریکا در یک کار تقسیم شده به جمهوری اسلامی ایران فشار وارد می‌کنند تا ایران از مسائل امنیت عمومی کشور عقب‌نشینی کند که باید تأکید کرد که هیچ‌گاه این اتفاق رخ نمی‌دهد.
ایران در حال حاضر خود را برای خروج آمریکا از برجام آماده می‌کند
وی با تأکید بر اینکه همانگونه که جمهوری اسلامی درباره موشک‌ها و تسلیحات هسته‌ای فرانسه اظهارنظر نمی‌کند، لذا ماکرون نیز که فردی جوان و بی‌تجربه است نباید درباره مسائل امنیت ملی ایران دخالت داشته باشد ادامه داد: دنیای امروز متأسفانه دست عده‌ای افراطی، بی‌تجربه و تاجر‌صفت همانند ترامپ که بی‌تجربه سیاسی، دلال و تاجر صفت بوده و همچنین دو جوان بی‌تجربه همانند ماکرون و بن‌سلمان و یک صهیونیست افراطی همانند نتانیاهو افتاده است.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در حال حاضر خود را در زمینه‌های مختلف برای خروج آمریکا از برجام آماده می‌کند یادآور شد: به محض خروج آمریکا از برجام ایران به فعالیت‌های قبل از برجام بازمی‌گردد، چرا که نمی‌شود اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها از مزیت‌های برجام برخوردار باشند و ایران تنها به تعهدات عمل کرده باشد و از فضای مثبتی که مقرر شده بود به عنوان روح برجام در حوزه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی برای جمهوری اسلامی ایران فراهم شود محروم باشیم.
ایران مذاکره را برای مذاکره نمی‌خواهد
وی با تأکید بر اینکه خویشتن‌داری ایران نشانه ضعف نیست افزود: خویشتن داری ما به این دلیل بوده که به دنیا اثبات کنیم که اهل تعامل، مذاکره و عمل به تعهد هستیم، اما تعامل و خویشتن‌داری بیش از حد که سبب سوءتفاهم برای برخی طرف‌های مذاکره کننده باشد نیز انجام نمی‌دهیم.
جمالی نوبندگانی ادامه داد: کشورهای 1+5 بدانند که ایران مذاکره را برای مذاکره نمی‌خواهد و آن‌ها به دنبال وقت تلف کردن هستند که انشاالله حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در زمان خود تصمیم می‌گیرد که به جایی بازگردیم که کشورهای 1+5 مجبور به مذاکره با جمهوری اسلامی ایران باشند.
اجازه نمی‌دهیم که بیش از این مسائل صلح آمیز هسته ای کشور به تعویق بیفتد
وی با اشاره به اینکه مشاوران ترامپ به وی اعلام کرده‌اند که اظهارنظری درباره پاره کردن برجام نداشته باشد اظهار داشت: مشاوران ترامپ به وی اظهار داشته‌اند که به برجام عمل نکرده و تحریم‌ها را بیشتر کند تا ایران از برجام خارج شود و تبعات حقوقی و تبلیغاتی آن بر دوش جمهوری اسلامی ایران بیفتد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر ایران هم‌اکنون از برجام خارج شود دنیا متوجه شده که چاره‌ای جز این نداشته‌ایم تصریح کرد: اجازه نمی‌دهیم که بیش از این مسائل صلح‌آمیز هسته‌ای کشور به تعویق بیفتد و نباید برای امتیازاتی که به دست نیاورده‌ایم تعهداتی انجام دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی