[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

آتش توپخانه تبلیغاتی آمریکا علیه ایران پیش از ۲۲‌اردیبهشت، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: زمانی که تکه‌های پازل رفتار غربی‌ها کنار یکدیگر قرار داده می‌شود، بیانگر این موضوع بوده که در یک کار تقسیم شده به ایران فشار وارد می‌کنند.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب طرحی از سوی مجلس نمایندگان آمریکا که ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرده و خواستار تحریم ایران به این بهانه است گفت: این قبیل حرکات آتش توپخانه تبلیغاتی آمریکا قبل از 22اردیبهشت از سوی هیئت حاکمه این کشور است.
عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که تکه‌های پازل رفتار غربی‌ها کنار یکدیگر قرار داده می‌شود اعم از ملاقات ماکرون و ترامپ و مصاحبه‌های پس از آن مبنی بر اینکه در زمینه مسائل منطقه‌ای و موشک‌های ایران باید مذاکره کرد بیانگر این موضوع بوده که کنگره و مجلس سنای آمریکا، ترامپ، ماکرون، ترزا می ‌و مرکل در یک کار تقسیم شده به جمهوری اسلامی ایران فشار وارد می‌کنند.
تا زمانی که ایران کاملاً تسلیم نشود، غربی‌ها کوتاه نمی‌آیند
وی با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکایی‌ها ادامه داد: همانگونه که رهبری تأکید کردند غربی‌ها از ابتدای مذاکرات صادق نبوده و به دنبال فریب بوده‌اند و اکنون به صحبت‌های مقام معظم رهبری می‌رسیم که اگر در این پرونده نیز کوتاه بیاییم، پرونده دیگری باز می‌شود.
 نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: درباره مسائل هسته‌ای با غربی‌ها مذاکره و توافق شد، اما بلافاصله پس از این توافق بحث موشک‌های بالستیک را مطرح کردند و اخیراً نیز بحث حقوق بشر و مسائل منطقه‌ای را مطرح می‌کنند، لذا احتمالاً 4روز دیگر بحث گروه‌های ضاله و گروه‌های اجتماعی منحرف در ایران را پیش می‌کشند و یکی یکی پرونده‌ها را روی میز می‌گذارند و تا زمانی که ایران کاملا تسلیم نشود، غربی‌ها کوتاه نمی‌آیند.
موافقان و مخالفان اولیه برجام باید به اجزای مختلف حاکمیت کمک کنند
وی با تأکید بر اینکه وارد مرحله خاصی از برجام شده‌ایم، افزود: در این شرایط همه گروه‌ها و جناح‌های سیاسی باید موضوع وحدت را به عنوان منافع و امنیت ملی در نظر بگیرند و اختلافات را در مسائل کنار بگذارند، همانگونه که جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در کنگره و سنا با یکدیگر متحد هستند، باوجود اینکه دموکرات‌ها برجام را امضا کرده‌اند.
عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موافقان و مخالفان اولیه برجام در ایران باید به صورت واحد به اجزای مختلف حاکمیت کمک کنند تا بتوان تصمیمی‌گرفت که آمریکایی‌ها از اقداماتشان پشیمان شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی