[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

تریبون‌ها سلیقه‌ای اداره نشود ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
استاندار فارس در اختیار داشتن تریبون را به‌تنهایی بهانه‌ای کافی برای بیان مطالب بدون قضاوت و ژرف‌نگری و آگاهی نمی‌داند. وی دراین‌باره گفت: پیش‌از اینکه در تریبون‌ها بحث سلیقه‌ای را توسعه دهیم باید ابتدا وحدت را در دستور کار خود چه در استان و چه در کل کشور در نظر بگیریم. اسماعیل تبادار که در نشست شورای هم‌اندیشی شوراهای اسلامی استان سخن می‌گفت ضمن تأکید‌بر تأثیر آرای مردم و انتخاب تمام ارکان موجود در نظام به صورت مستقیم یا غیر مستقیم توسط آنان، شوراهای شهر را یکی از ارکان اصلی حکمروایی دانست که در جهت عملیاتی کردن تصمیم جمعی دررابطه‌با بخشی‌از امور مملکت توسط نمایندگان مردم در روستاها و شهرها، تلاش می‌کنند. 
نماینده دولت در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت جایگاه توسعه پایدار در نظام برنامه‌ریزی کشور اشاره کرد و گفت: توسعه پایدار نگاه ویژه‌ای است که ما نسبت به برنامه زندگی و محیط زیست با نگاه به دیروز و به‌خصوص امروز، برای آِینده داشته باشیم. وی افزود: نمی‌توان مسائل و مشکلات بزرگی همچون بحران آب یا موضوع پسماندها را به حال خود رها کرد و سپس به دنبال توسعه پایدار رفت. 
وی اضافه کرد: ما باید ملزومات را برای بخش خصوصی و سمن‌ها در جامعه گسترش دهیم تا کسانی که در فضای عمومی شهرها و روستاها مسئولیت دارند همگام با نظام توسعه پایدار حرکت کنند. تبادار با بیان اینکه نگاه مقطعی به نمونه‌های مهمی همچون آب و پسماند مؤثر نیست تصریح کرد: نگاه ما به آب استان به‌عنوان مهمترین موضوع عمومی در شهرها و روستاهاست چراکه همه ما در این معضل دخیل هستیم. 
وی با بیان اینکه اگر بتوانیم بین 15تا 20درصد در مصرف آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی کنیم بخش عمده‌ای از مسائل حل می‌شوند. وی همچنین ازاعضای شوراهای شهر و روستا در سراسر استان خواست تا نسبت به موضوع آب نگاه ویژه‌تری داشته باشند تا زمینه مدیریت آب به‌عنوان مهمترین مؤلفه استان فراهم شود. 
 نماینده دولت در استان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در جهت تقویت بنیه اقتصادی فارس کارهای بزرگی را در دستور کار خود قرار دادیم گفت: تبیین و تعریف زیرساخت‌ها نخستین گامی بود که در این راه برداشتیم چراکه عمران و آبادی روستاها بدون توسعه زیرساخت‌ها امکان ندارد و نیاز فارس نیز باتوجه‌به ظرفیت‌های گوناگون در این بخش به‌شدت احساس می‌شد.
وی با بیان اینکه افتتاح 11هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی با هدف اشتغال‌زایی برای نزدیک به 6000نفر در استان را برای سال جاری مد نظر داریم گفت: در جهت توسعه راه‌های استان سه آزادراه لار- بندرعباس و سه راهی قلات- پل فسا و شیراز- بوشهر در دستور کار قرار گرفته است و آزادراه لامرد- پارسیان نیز توسط بخش خصوصی وارد فاز اجرایی شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی