[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

توسعه روستایی‌ شهرها را ازمواهب توسعه بهره‌مند می‌کند، روزنامه شیراز نوین

دکتر بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس  در دیدار با مهندس زمانی مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان  فارس بیان داشت : تداوم توسعه روستایی‌، شهرها را نیز ازمواهب توسعه بهره‌مند می‌کند‌. بسیاری از مشکلات شهرها ناشی از مهاجرت‌های ناخواسته در مناطق روستایی است بنابراین اجرای طرح‌های توسعه در روستاها می‌تواند  پدیده حاشیه‌نشینی را در شهرها تا حدودی مهار کند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، دکتر پارسایی گفت: توسعه روستایی می‌تواند دامنه توسعه را به شهرها نیز بیاورد و حاشیه‌نشینی به‌ویژه در شهرهای بزرگ را کنترل کند. مسئولان استانی در زمینه توسعه روستایی کوشیده‌اند اما همچنان برخی مشکلات برجاست. سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی  افزود: دولت در زمینه تأمین اعتبارات برای توسعه، مشکلاتی دارد، اما در عین حال کار عمرانی در روستاها به خوبی انجام شده است. باید دراین زمینه اطلاع‌رسانی بیشتری صورت گیرد. محدودیت بودجه‌ای نتوانسته است توسعه را در روستاها متوقف کند و امید است این روند همچنان ادامه داشته باشد‌.
پارسایی اضافه کرد‌: انتظار ما از بنیاد مسکن این است که روند توسعه روستایی ادامه یابد، کمک شود که محرومیت‌زدایی شتاب بیشتری گیرد‌، اولویت باید با روستاهایی باشد که محرومیت بیشتری دارند‌، برخی روستاها  منبع درآمدی دارند اما برخی دیگر هیچ منبع درآمدی ندارند‌، اولویت توسعه باید برای روستاهایی باشد که هیچ زمینه درآمدی ندارند‌. همچنین زمانی با بیان اینکه شیراز کلان‌شهری با مشکلات خاص است گفت‌: فارس با 30‌درصد جمعیت روستایی حدود 4‌درصد بیشتر از متوسط کشور جمعیت روستایی دارد، احداث واحد‌های مسکونی خارج از طرح‌های تخلف محسوب است و دستگاه‌های نظارتی مسئولیت برخورد با این تخلفات را دارند‌، اطراف کلان‌شهرهایی مانند شیراز شمار زیادی از روستاها خارج از محدوده طرح‌های هادی به ساخت و ساز مبادرت کرده‌اند‌.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی