[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

مجموعه شعر «پله‌های بی‌فرود» سروده الله‌یار خادمیان، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

درباه شاعر
الله‌یار خادمیان ارسنجانی متخلص به صادق و متولد سال  ۱۳۳۰ است. خود او در معرفی‌اش می‌گوید: «... تا سال ۱۳۵۷ حتی خودم  نمی‌دانستم توان شعر سرودن دارم. از گنج نهفته درونم بی‌اطلاع بودم. ناخواسته پایی بر گنج فرورفت و گنج آشکار شد. با یک اتفاق، سنگ شکست و چشمه جاری شد. خودم را کشف کردم. سرودن آغاز شد و در این راه پرنشیب و فراز و سخت چه زخم‌زبان‌ها که نشنیدم  و چه سخرگی‌ها که نچشیدم، اما از آنجایی که به باور رسیده بودم و خوانده بودم که آن  خداوندان که ره طی می‌کنند / گوش بر بانگ سگان کی می‌کنند (مولوی) تلاش را بیشتر  می‌کردم تا  به مراد و مقصود برسم. به لطف آن هستی‌بخش مستی‌بخش، شد آنچه خود شاهد هستید. البته دوستان و بزرگوارانی هم بودند که یاری‌ام دادند و راهنمایی‌ام کردند که در صدر آنها مرحوم محمدحسین اسکندری ارسنجانی است. روح و روانش شاد. اما تاکنون چهار مجموعه شعر از اینجانب به چاپ رسیده است به نام‌های «یاس سفید»، «گلستان در کویر»، «برگ‌های بی‌خزان» و «پله‌های بی‌فرود» که آخرین آنها زیر نظر عزیزان حوزه هنری چاپ و رونمایی شده است. جا دارد  همین جا از تمام عزیزانی که یاری و همکاری  و راهنمایی کردند از صمیم  دل و جان تشکر ویژه بکنم. چیزی که لازم به ذکر است اینکه در بیشتر قالب‌های شعری  طبع‌آزمایی کرده‌ام که موفق‌ترین آنها را در غزل و مثنوی، دوبیتی و رباعی می‌دانم و طبق نظر دوستان و اساتید اهل فن و دیگران، بیشتر مثنویات و رباعیات بنده  آیینی و اخلاقی است که مقدار کمی از آنها به زیور چاپ آراسته شده‌اند. امیدوارم بتوانم با همکاری عزیزان بزرگواران و سرورانم با چاپ دفترهای بعدی مابقی را در دست علاقه‌مندان و دوستداران هنر و اندیشه قرار دهم...» 
و اما بعد...
مجموعه اشعار پله‌های بی‌فرود اثر شاعر و ادیب معاصر، الله‌یارخادمیان ارسنجانی در هفته هنر انقلاب اسلامی (فروردین ماه سال۹۷) توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس رونمایی شد. این اثر که به همراه چند کتاب دیگر در این اداره کل رونمایی شد، از جمله آثار ناب در حوزه ادبیات فارسی است. الله‌یار خادمیان متخلص به صادق از جمله شاعران ارسنجانی است که در قالب‌های گوناگون شعری می‌سراید و البته اشعار او نیز مورد توجه و عنایت ادیبان شاعران و استادان بزرگوار زبان و ادبیات فارسی در این شهرستان و مرکز استان یعنی شیراز و بسیاری دیگر از اساتید بزرگوار ادبی قرار گرفته است. کتاب حاضر گرچه دیرهنگام به بازار آمد، بسیار زود مورد استقبال و توجه علاقه‌مندان به شعر و ادب فارسی قرار گرفت. در ادامه معرفی مجموعه آثار منتشر شده در حوزه هنری فارس، ضمن تشکر از محمد کرم‌اللهی مدیرکل حوزه هنری فارس و دوست و برادر عزیزمان هاشم کرونی مشاور مدیرکل و رئیس مرکز آفرینش‌های ادبی این اداره کل و همچنین الله‌یار خادمیان شاعر و ادیب معاصر شهرستان ارسنجان، در این شماره از روزنامه شیرازنوین به معرفی کتاب مجموعه شعر «پله‌های بی‌فرود» می‌پردازم و امید آن دارم که در شماره‌های آتی روزنامه شیرازنوین، بتوانم سایر آثار منتشر شده در حوزه هنری فارس را به شما خوانندگان گرامی معرفی نمایم.
شناسنامه کتاب
مجموعه اشعار «پله‌های بی‌فرود» سروده الله‌یار خادمیان که برخوردار از اشعار زیبا در موضوعات مختلف است، در سال ۱۳۹۶ در چاپ اول با شمارگان ۱۰۰۰نسخه و قیمت هر جلد ۱۹هزار تومان توسط انتشارات پرتو رخشید در شیراز به چاپ سپرده شده و در اختیار علاقه‌مندان به شعر فارسی قرار گرفته است. صفحه‌آرایی کتاب را «کتاب‌‌آرایان کتیبه»، طراحی جلد را وحید عباسی و ویرایش اثر را مرضیه مرادی انجام داده است. این کتاب  برخوردار از مجوز‌های لازم برای چاپ و بر اساس فهرست‌نویسی فیپا و دارای شمارگان در رده‌بندی دیویی، کنگره و کتاب‌شناسی ملی ایران است. کتابی که در ۲۶۴صفحه همراه با شابک و در قطع رقعی به چاپ رسیده است. کتاب «پله‌های بی‌فرود» برخوردار است ۶صفحه فهرست مطالب و همچنین برخوردار از سه صفحه مقدمه روابط عمومی انتشارات حوزه هنری فارس است.
سخن پایانی
امید است مجموعه شعر «پله‌های بی‌فرود» که ازجمله آثار ارزشمند در حوزه ادبی و مورد تأیید حوزه هنری تبلیغات اسلامی فارس و همچنین در زمره آن دسته از اشعار و آثار ادبی مورد تأیید شاعران معاصر شیراز است، در سال‌های آتی همچون دیگر آثار الله‌یار خادمیان به چاپ‌های بعدی برسد. ضمن قدردانی از وی به جهت تلاش ادبی و تشکر از حوزه هنری فارس و دست‌اندرکاران این امر خیر، امید آن دارم که در سال آینده شاهد رونمایی دیگر آثار و اشعار این شاعر و هنرمند خلاق ارسنجانی باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی