[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۹
  • دوره جدید

این افراد حتماً اسیدفولیک بخورند، روزنامه شیراز نوین

اسیدفولیک که با نام‌های فولات یا ویتامین B9 نیز شناخته می‌شود، برای اعمال حیاتی بدن از جمله سیستم عصبی و خونی اهمیت ویژه‌ای دارد. 7گروه از افراد نیاز جدی به مصرف اسیدفولیک دارند تا دچار مشکل نشوند.
اسیدفولیک در مواد غذایی و سبزی‌های سبزرنگ به وفور یافت می‌شود. اسیدفولیک که به نام‌های فولات یا ویتامین B۹ نیز خوانده می‌شود برای بسیاری از اعمال بدن از جمله سلامتی سیستم عصبی، خون و یاخته‌ها حیاتی و اساسی است. این ویتامین بدن را در مقابل بیماری‌های قلبی، نقص‌های مادرزادی، پوکی استخوان و سرطان‌های مشخصی حفظ می‌کند. در فراورده‌های غذایی (برای مثال جوشیده یا حرارت داده شده) اسیدفولیک از بین می‌رود. نگه داشتن غذا در حرارت اتاق به مدت طولانی نیز می‌تواند محتوای اسیدفولیک آن را از بین ببرد.منافع سلامت بخش اسیدفولیک (یا فولات یا ویتامین B۹) از جمله شامل جلوگیری از نقایص هنگام تولد در جنین در حال رشد است. اما زنان باردار تنها کسانی نیستند که نیاز به دریافت اسیدفولیک دارند.
گروه‌هایی از افراد که از مصرف مکمل اسیدفولیک سود ببرند، از جمله شامل این گروه‌ها می شود:
اسیدفولیک برای زنان و مردان
زنانی که باردار هستند یا می‌خواهند باردار شوند و زنان شیرده.
زنانی که نوزادی با عارضه اسپانیا بیفیدا (نقصان تشکیل ستون فقرات که ممکن است به بیرون زدگی بافت‌های عصبی بینجامد) به دنیا آورده‌اند و می خواهند دوباره باردار شوند.
زنانی که عضوی از خانواده شان به اسپانیا بیفیدا دارد.
زنانی که خودشان اسپانیا بیفیدا دارند و می‌خواهند باردار شوند.
افرادی که داروهایی برای درمان بیماری‌های مزمنی مانند صرع، دیابت نوع ۲، بیماری التهابی روده، لوپوس، آسم، آرتریت روماتوئید یا پسوریاز مصرف می کنند.
افرادی که دیالیز می شوند.
افرادی که به بیماری کم خونی سلول داسی، بیماری سلیاک یا بیماری کبدی مبتلا هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی