[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

رانندگان دربستی طعمه زن وشوهر سارق، روزنامه شیراز نوین

بهار و شوهرش شب‌ها سوار خودروهای مسافرکش می‌شدند تا نقشه کثیف خود را عملی کنند‌.
سرهنگ محمد نادربیگی‌، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری زن و شوهری خبر داد که با طراحی یک سناریو اقدام به سرقت ده‌ها گوشی تلفن همراه متعلق به رانندگان مسافرکش کرده بودند‌. 
به گزارش گروه حوادث رکنا، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت در توضیح روند رسیدگی به این پرونده گفت‌: روز 25‌اسفندماه سال گذشته با مراجعه یکی از شهروندان به کلانتری‌105 فلسطین و طرح شکایت در خصوص سرقت گوشی تلفن همراهش، مأمورین اطلاع پیدا کردند که یک آقا و خانم جوان پس از کرایه دربستی ماشین و در طول مسیر حرکت به سمت میدان شهدای هفتم تیر اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه وی کردند‌. 
این شخص در اظهاراتش به مأمورین عنوان داشت‌: راننده اسنپ هستم‌؛ یک آقا و خانم جوان طی تماس تلفنی از طریق شبکه اسنپ درخواست ماشین از مبدا خیابان بخارست به مقصد میدان‌ شهدای هفتم تیر کردند‌؛ پس از طی مسافتی کوتاه‌، خانم جوان به بهانه‌ی مراجعه به بیمارستان از ماشین پیاده شد و بنده به همراه همسر ایشان به سمت هفت تیر ادامه مسیر دادم‌؛ هنوز مسیر زیادی نرفته بودیم که همسر این خانم به بهانه خاموش شدن تلفن همراهش از من خواهش کرد تا گوشی تلفن همراهم را جهت تماس با همسرش به او امانت دهم؛ پس از گرفتن گوشی اینبار درخواست توقف ماشین کرد و در ادامه به بهانه‌ی اینکه گوشی آنتن نمی‌دهد‌، از ماشین پیاده شد و در یک لحظه از این فرصت استفاده کرد و با سرقت گوشی تلفن همراه از محل متواری شد‌. 
شناسایی تعداد دیگری از مال‌باختگان‌: 
همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده‌، پرونده‌های مشابه دیگری به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد که طی آن زن و مرد جوانی در پوشش مسافر و به شیوه مشابه اقدام به سرقت گوشی‌های تلفن همراه رانندگان مسافرکش اسنپ‌، تاکسی‌، تپ سی و خودروهای مسافرکش در قالب کرایه دربستی کرده بودند‌. 
سرهنگ محمد نادربیگی در خصوص نحوه دستگیری متهمین به کارآگاهان گفت‌: ساعت 10‌شب 16‌فروردین‌ماه امسال مأمورین گشت انتظامی ‌در محدوده‌ی نظام آباد متوجه درگیری راننده یک تاکسی با مرد جوانی شدند که با مشاهده مأمورین قصد متواری شدن از محل را داشت‌؛ مأمورین پس از دستگیری این جوان اطلاع پیدا کردند که این شخص پس از به امانت گرفتن گوشی تلفن همراه راننده‌ی تاکسی قصد متواری شدن از محل را داشته که راننده متوجه قصد و نیت واقعی این شخص شده و مانع از فرار او شده است‌. فرد دستگیر شده به کلانتری نظام آباد منتقل و مأمورین کلانتری با توجه به وقوعات مشابه در این منطقه بلافاصله اقدام به شناسایی وی کرده و متهم جهت ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت‌. 
متهم دستگیر شده به نام جواد (‌26 ساله‌) که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه دارد پس از مواجه حضوری با تعدادی از شکات و مالباختگان و شناسایی شدن از سوی آنها صراحتاً به سرقت گوشی‌های تلفن همراه این افراد اعتراف و در ادامه همسر خودش به نام بهار را نیز به عنوان همدست خود در سرقت‌ها معرفی کرد‌. 
با شناسایی محل سکونت (‌مخفیگاه‌) متهمین در مسافرخانه‌ای در محدوده میدان راه آهن‌، بهار که او نیز همانند همسرش به مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتیاد پیدا کرده بود‌، دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد‌. 
سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی‌، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ‌، با اعلام این خبر گفت‌: در تحقیقات به‌عمل آمده از متهمین و اعتراف صریح آنها به ده‌ها فقره سرقت مشابه و همچنین طی بررسی پرونده سرقت‌های مشابه ده‌ها مالباخته که در مناطق مختلف شهر تهران و بدین شیوه و شگرد مورد سرقت گوشی‌های تلفن همراه خود قرار گرفته بودند‌، شناسایی‌، به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و پس از مواجه حضوری با متهمین موفق به شناسایی این زن و شوهر سارق شدند‌؛ در ادامه رسیدگی به پرونده قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه‌18 تهران صادر و متهمین جهت ادامه‌ی تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند‌. لذا از کلیه شکات و مال‌باختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر- میدان نیلوفر مراجعه نمایند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی