[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

دود کش رستوران در محاصره شعله‌های آتش ، روزنامه شیراز نوین

دودکش یک رستوران در خیابان ساحلی ظهر روز گذشته دچار آتش‌سوزی شد.
به گزارش روابط عمومی ‌سازمان آتش‌نشانی، این حادثه ساعت‌12‌روز جمعه 7‌اردیبهشت‌ماه از سوی شهروندان به سامانه 125 اطلاع داده شد که با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های یک‌،2 و 20 به همراه گروه امداد و نجات و خودروهای اطفایی این سازمان به محل حادثه واقع در خیابان ساحلی غربی اعزام شدند.
ابراهیم نادری‌خو فرمانده آتش‌نشانان اعزامی، در این‌باره گفت: آتش‌سوزی در قسمت دودکش یک رستوران اتفاق افتاد و در جریان آن، دودکش به علت عدم بازدید‌های دوره‌ای و انباشته شدن چربی حاصل از طبخ غذا کاملاً آتش گرفته و شعله‌های حریق ساختمان مسکونی در طبقه دوم این رستوران را به شدت تهدید می‌کرد.
وی افزود: آتش نشانان پس از قطع گاز و برق رستوران، به سرعت ساختمان را از سکنه خالی کرده و با قرار گرفتن در قسمت پشت بام با استفاده از یک رشته لوله آب پرفشار آتش‌نشانی به مقابله با شعله‌های آتش پرداختند و توانستند آتش‌سوزی حاصل در دودکش رستوران را در کوتاه‌ترین زمان ممکن خاموش کنند.
این فرمانده آتش‌نشانی تصریح کرد: در اطراف رستوران، ساختمان‌های مسکونی و مغازه‌های بسیاری وجود داشت که هر لحظه احتمال سرایت شعله‌های آتش به آنها وجود داشت، اما نیروهای عملیاتی با سرعت عمل کافی از سرایت آتش به نقاط دیگر جلوگیری به عمل آمد.
وی با اعلام این که این حادثه خوشبختانه مصدومی ‌نداشت، خاطرنشان کرد: نیروهای عملیاتی پس از لکه‌گیری کامل محل حادثه و تخلیه دود به وسیله دستگاه فن، تذکرات ایمنی لازم را به مالک رستوران و نیز کارگران آن ارائه کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی