[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۲۲
  • دوره جدید

با اتباع خارجی ازدواج نکنید ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس گفت: برخی اتباع خارجی غیرمجاز با حربه‌های مختلف و سوءاستفاده از حسن نیت خانواده‌های ایرانی، به طمع دریافت اقامت، به شکل صوری با بانوان ایرانی ازدواج می‌کنند که بانوان ایرانی نباید در دام این نوع ازدواج‌ها گرفتار شوند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، بهرنگ قربانی افزود: اتباع غیرمجاز فریبکار پس از عدم دریافت اقامت، بدون در نظر گرفتن شرایط همسر و فرزندان حاصل از این ازدواج غیرقانونی، کشور را ترک و مشکلات بسیاری را به زنان و جامعه ایرانی تحمیل می‌کنند.
او ادامه داد: بر اساس ماده ۱۰۵۹ و ماده ۱۰۶۰ قانون مدنی، ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی منوط به اجازه مخصوص از طرف دولت ایران است که این مهم به ادارات کل اتباع خارجی استان‌ها واگذار شده و بر اساس ماده ۱۰۶۱ قانون مدنی هر فرد خارجی که بدون اجازه دولت با زن ایرانی ازدواج کند، به یک تا سه سال حبس محکوم خواهد شد. وی اظهار کرد: با توجه به اینکه ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی چالش‌ها و مشکلات متعدد و بعضاً غیر قابل جبرانی به دنبال داشته، توصیه اکید ما پرهیز از چنین ازدواج‌هایی است.
او گفت: چنانچه فردی قصد ازدواج با اتباع خارجی دارد، قبل از هرگونه اقدامی در این زمینه، با مراجعه به اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری، مشورت‌های لازم را با کارشناسان حقوقی انجام دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی