[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۸
  • دوره جدید

رسیدگی عادلانه به پرونده‌های قضایی با حضور وکلا، روزنامه شیراز نوین

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس معتقد است که بدون حضور وکیل یا کارشناس قاضی نمی‌تواند تمام جوانب پرونده‌های قضایی را رسیدگی کند و در واقع رسیدگی عادلانه و منصفانه محقق نخواهد شد.
سیدمصطفی بحرینی روز ۱۹ فروردین در همایش بیست و چهارمین سالروز تأسیس مرکز وکلای قوه قضائیه در شیراز گفت: در اغلب پرونده‌هایی که مردم به دستگاه قضا مراجعه می‌کنند، تأکید بر این است که از حضور وکلا استفاده شود.
وی افزود: هر پرونده‌ای که وکلا در آن حضور داشته باشند، با اطمینان خاطر بیشتری رسیدگی می‌شود؛ به خصوص که دو طرف پرونده هر دو از وکیل استفاده کرده باشند. بحرینی با بیان اینکه قاضی نمی‌تواند به تنهایی قضاوت کند، بلکه ترکیبی از حضور اساتید، حقوق‌دانان و کارشناسان که در پرونده به نوعی دخالت دارند، باید باشد، گفت: بدون حضور وکیل و کارشناس قاضی نمی‌تواند همه جوانب پرونده‌ها رسیدگی کند و در واقع رسیدگی عادلانه و منصفانه محقق نخواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس اظهار کرد: اگر چه محوریت کار با قاضی است و باید اشراف کامل به قضایا داشته باشد، اما بدون مداخله و همکاری وکلا رسیدگی به پرونده‌های قضایی ابتر است.
وی ضمن تقدیر از مرکز وکلا در مرکز و استان فارس، گفت: طی این مدت شاهد ارتقای کمیت و کیفیت خدمات مرکز وکلا در سطح استان بوده‌ایم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی