[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۲
  • دوره جدید

کدام رنگ ام‌دی‌اف برای کابینت آشپزخانه شما بهتر است؟، روزنامه شیراز نوین

آشپزخانه به عنوان قلب خانه اهمیت زیادی در طراحی داخلی دارد. انتخاب متریال مناسب فضای آشپزخانه قبل از هر قدم دیگری صورت می‌گیرد و نکته بعدی که در انتخاب متریال و مبلمان دکوراسیون آشپزخانه به ذهن می‌رسد،  امروزه کابینت‌ها در انواع جنس و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند که در میان این طرح‌های متنوع مدل کابینت‌های ام دی اف توانسته‌اند توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کنند.
کابینت‌های ام دی اف از ضایعات دورریختنی چوب ساخته می‌شوند و به همین علت است که این مدل کابینت‌ها از لحاظ رنگ و طرح تنوع زیادی دارند. از جمله انواع گونه‌های خاص‌تر کابینت‌های MDF می‌توان به کابینت‌های گلاس و کابینت ممبران اشاره کرد که از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. 
در این مطلب به نمایش تصاویر انواع مدل کابینت ام دی اف با طرح‌های ساده می‌پردازیم.
تأثیر تیرگی و روشنی رنگ
رنگ‌های روشن غالب‌تر از رنگ‌های تیره به نظر می‌رسند؛ زیرا رنگ‌های روشن نور را بازتاب داده و درخشان به نظر می‌رسند و همین امر موجب جلب توجه بیشتر می‌شود. این قاعده را می‌توان در رنگ‌آمیزی و انتخاب رنگ دکوراسیون آشپزخانه برای بیشتر جلوه دادن سطوح دلخواه به کار برد. اگر فضایی دارای مقادیر متوسطی از رنگ تیره و مقادیر اندکی رنگ روشن باشد، چشم به فضای روشن‌تر جلب می‌شود. بنابراین مهم است که برای جلب توجه از رنگ قوی با نور زیاد استفاده شود.
در آشپزخانه رنگ سطوح پشت سینک ظرف‌شویی و اجاق گاز و نیز رنگ کف‌ها و سایر دیوارها بسیار به چشم می‌آید. بنابراین با استفاده  جسورانه از رنگ‌های روشن که جذاب، شاد، پرهیجان و گرم‌اند و نیز قابلیت ایجاد سرزندگی و طراوت‌بخشی دارند، می‌توان آشپزخانه خود را متمایز کرد.
رنگ در آشپزخانه‌های مدرن
در معماری مدرن خطوط متقاطع، سطوح و احجام تجریدی‌ترند. گاهی فرم‌ها چندان مرتب نیستند و ممکن است با نظم کمتری به وجود آمده باشند. از این نظر، رنگ می‌تواند بر کیفیت به هم پیوسته این فضا و سطوح آنها تأکید کند. اگر در فضای آشپزخانه عناصری  مجزا دارید، سعی کنید هر حجم یا سطح را با رنگی متفاوت و ضعیف از هم جدا کنید. چنین کاری جلوه‌ای منطقی به فضا می‌دهد و بدون رنگ این فضاها تهی به نظر می‌رسند. بیشتر اوقات به‌کارگیری اندکی رنگ در اینگونه فضاها بیشترین تأثیر را دارند. هر رنگی باید به طور مشخص از رنگ مجاور متفاوت باشد، اما نامتناسب و ناموزون نباشد.
کابینت آشپزخانه: رنگ کرم با تنالیته زرد
استفاده از رنگ کرم مایل به زرد در کابینت ام دی اف علاوه بر اینکه حس مدرن بودن فضا را بیشتر می‌کند، به دلیل رنگ گرم و زردی که دارد برای آشپزخانه مناسب بوده و اشتهاآور است! ترکیب رویه کابینت استیل و خاکستری رنگ در کنار رنگ سیاه، زیبایی و خاص بودن دکوراسیون آشپزخانه شما را بیشتر می کند.
کابینت آشپزخانه: رنگ خاکی، رنگ توس
زمانی که از رنگ قهوه‌ای روشن یا خاکی برای کابینت ام دی اف آشپزخانه خود استفاده می‌کنید، فضای شما بزرگ‌تر و حتی روشن‌تر به نظر می‌رسد. بهتر است وسایل آشپزخانه با کابینت ام دی اف قهوه‌ای روشن را به رنگ استیل و نقره ای انتخاب کنید.
کابینت آشپزخانه: ترکیب کرم و قهوه‌ای
همانطور که می‌دانید، طیف رنگ قهوه‌ای برای آشپزخانه دارای محدوده وسیعی است. گاهی انتخاب رنگ مورد نظر و ایدئال برای فضا مشکل بوده و حتی می‌تواند تردید ایجاد کند. ما پیشنهاد می‌کنیم در این مواقع از ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای برای کابینت ام دی اف آشپزخانه استفاده کنید. رویه‌هایی از سنگ‌های کرم یا قهوه‌ای روشن با بدنه کابینت ام دی اف قهوه‌ای تیره به حس زیبایی و شیک بودن دکوراسیون آشپزخانه می‌افزاید.
ترکیب‌های سه‌رنگی
ترکیب‌های سه رنگی که رنگ‌های اصلی قرمز، زرد و آبی بیشترین آن را تشکیل می‌دهند می‌توانند طرح‌های مطبوع و خوبی به وجود آورند که فضای آشپزخانه را پرانرژی و گرم نشان می دهد.
رنگ‌های اصلی کیفیت گرافیکی مجذوب کننده‌ای به عناصر فضا می بخشد.
رنگ‌های زرد و قرمز، فضای یک آشپزخانه سرد و دلگیر را گرم و جذاب می‌کند و به فضای خسته کننده آشپزخانه انرژی می‌دهد. برای ایجاد حس پویایی و تحرک، ترکیبی از آنها را به کار ببرید و برای ایجاد احساس ملایم‌تر، آنها را با رنگ سفید ترکیب کنید.
رنگ در آشپزخانه‌های کلاسیک
تطابق رنگ با شرایط مکانی و زمانی که می‌تواند سبک تاریخی دوره‌ای را نیز مشخص کند، بسیار مهم است. چنانچه رنگ‌ها با ترکیبی درست و در مکان و زمان مناسب خود استفاده شود، مجموعه هماهنگ و تأثیرگذاری پدید می‌آورند. ستون‌ها، سرستون‌ها، قاب‌ها و منبت‌کاری‌ها جزئیات خاصی هستند که سبک زمانی و تاریخی خاصی را به ذهن متبادر می‌کنند.  رنگ‌آمیزی این عناصر از درجه اهمیت زیادی برخوردارند.چنانچه با توجه به دوره تاریخی و کیفیت هریک از این عناصر مبادرت به انتخاب رنگ و رنگ‌آمیزی می‌کنیم. حتی با ترکیب دو رنگ بسیار ساده یا سایه و روشن نیز می‌توان جزئیات منبت‌کاری، قاب‌ها و ستون‌ها را از نظر سبک زمانی و تطابق آن با محیط به رخ بکشیم.
واضح کردن جزئیات به کمک رنگ به سازمان یافتگی فضا کمک نموده و به آن بعد می بخشد.
ترکیب‌های رنگی و رنگ‌های غالب و روشن باید بتوانند قالب‌ها، ستون‌ها، و سایر تزئینات معماری را برجسته نموده و کیفیت سه‌بعدی آنها را به نمایش بگذارند.
رنگ‌های تابع با تیرگی بیشتر باید تورفتگی را با جزئیات به خوبی نشان دهند. این کار با سایه طبیعی، تأثیر تورفتگی را نمایان‌تر می‌کند. باید از به‌کارگیری رنگ‌های غالب در تورفتگی‌ها و همین‌طور استفاده از رنگ‌های تابع در برجستگی‌ها پرهیز شود. در کارهای کلاسیک می‌توان از رنگ‌های مشابه استفاده کرد، به طوری که وحدت و سادگی خوشایندی در فضا به وجود آورند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی