[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

قطع آب مشترکان پرمصرف جدی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیر دفتر مدیریت مصرف و نظارت بر کاهش هدررفت آب شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: امسال براساس شرایط فعلی الگوهای مصرف را تغییر داده‌ایم و برای برخورد با مشترکان پرمصرف تصمیمات جدی اخذ شده است که پس از تصویب کارگروه سازگاری با کم‌آبی این تصمیمات اجرایی خواهد شد.
علی سیدزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که در گذشته الگوهای مصرف حداقل ۱۸‌مترمکعب تا ۲۸‌مترمکعب در ماه برای پنج خانوار بود اظهار کرد: این اعداد مورد بازنگری دقیق قرار گرفت و با توجه به این‌که منطبق با شرایط فعلی نبود، تغییر کرد.
به گفته وی، در حال حاضر با توجه به شرایط فعلی و کم‌آبی حداقل الگوی مصرف برای هر خانوار در ماه ۱۴‌مترمکعب و حداکثر ۲۰‌-+مترمکعب بسته به شهر و موقعیت آب و هوایی تعیین شده است.
مدیر دفتر مدیریت مصرف و نظارت بر کاهش هدررفت آب شرکت آب و فاضلاب کشور ادامه داد: علاوه بر این پیشنهاد کرده‌ایم که اعمال جرائم سنگین از ۱.۵‌برابر تا دو برابر و ۲.۵برابر به بالا برای مشترکان پرمصرف اعمال شود.
سیدزاده در خصوص میزان جریمه اعلام کرد: هنوز عدد دقیق جریمه تعیین نشده، اما قطعاً عددی خواهد بود که این احساس برای مشترکان به وجود آید که باید رعایت مصرف داشته باشند.
وی با تأکید بر این‌ مسأله که در تمام استان‌های دارای تنش آبی مشترکان پرمصرف شناسایی شده‌اند گفت: به تمام این مشترکان اخطارهای لازم داده شده است که اگر رعایت نکنند قطعاً مشکلاتی برای آنها به وجود خواهد آمد.
مدیر دفتر مدیریت مصرف و نظارت بر کاهش هدررفت آب شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به شهر اصفهان گفت: یکی از تصمیمات اخذ شده در این راستا این است که در شهر اصفهان به‌هیچ‌عنوان در روزهایی که با پیک مصرف روبه‌رو هستند استخری آبگیری نشود. اگر استخری نیز در یک مقطع آبگیری شد باید به صورت استفاده مجدد و بازچرانی مورد استفاده قرار بگیرد.
سیدزاده تصریح کرد: این مسأله برای منازل مسکونی نیز صدق می‌کند، چرا که از طریق کنتورها می‌توان تشخیص داد که در منازل از استخر استفاده می‌شود و اقدامات لازم را برای مقابله با آنها انجام داد.
وی با بیان این مسأله که اگر مردم مانند گذشته روند مصرف را ادامه دهند قطعاً جریمه خواهند شد، اظهار کرد: با توجه به این‌که کارگروه سازگاری با کم‌آبی اختیارات زیادی دارد و وزیر نیرو اختیارات ماده‌ ۱۳۸ قانون اساسی را دریافت کرده، اگر این موضوع در کارگروه تصویب شود می‌توان آن را به طور کامل اجرایی کرد و دیگر نیازی به اخذ مجوز از مجلس نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی