[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

رضازاده هم نتوانست به داد وزنه‌برداری برسد ، روزنامه شیراز نوین

قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک هم نتوانست کمکی برای کم نشدن سهمیه‌های ایران در المپیک 2020 کند. به گزارش «ورزش سه»، در حالی که سهمیه‌های قطعی هر کشور برای حضور وزنه‌برداران در المپیک 2020 بر اساس تعداد نمونه‌های مثبت دوپینگ از سال 2008 به بعد محاسبه شده، ایران همچنان به این روند اعتراض دارد.
سهمیه ایران با توجه به داشتن 11دوپینگی در بخش آقایان به عدد 2 رسیده و در بخش بانوان هم 2سهمیه به کشورمان اعطا شده است.
فدراسیون وزنه‌برداری به این تصمیم اعتراض کرده و انتظار داشت در جلسه هیئت اجرایی کنفدراسیون آسیا که برخی از اعضای آن عضو فدراسیون جهانی هم هستند، تصمیمات امیدوارکننده‌ای گرفته شود.
با وجود اینکه حسین رضازاده به عنوان یک ایرانی در جلسه هیئت اجرایی کنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا در ازبکستان که در حاشیه مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا برگزار می‌شود حضور داشت؛ به دلیل نداشتن نفوذ لازم کاری از دستش برای ایران برنیامد.
محمد جلود، دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه‌برداری که به دلیل تصمیماتش علیه بهداد سلیمی در 2سال اخیر مورد توجه ایرانی‌ها هم قرار گرفته، روی تصمیم IWF برای کاهش سهمیه‌ها تأکید کرد: «توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک گفته است فدراسیون‌های جهانی سهمیه المپیک کشورهایی که دوپینگ دارند را کم کنند و این شرایط برای همه کشورها یکسان است.»

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی