[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور: کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰‌تومانی وارد می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه قرار ما این بود که از آرامش زندگی مردم حفاظت کنیم گفت: به مردم ایران قول می‌دهم توطئه‌های دشمنان در پیشرفت ایران تأثیری نمی‌گذارد.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه در اجتماع پرشور مردم آذربایجان شرقی در استادیوم تختی تبریز، مردم آذربایجان را مردمی غیور و دلاور برشمرد که همواره سطوح اصلی ایران عزیز بودند و افزود: آذربایجان سرزمین مردان و زنان نامدار و دیار علما، بزرگان، شعرا، انقلابیون و سرزمین مقام معظم رهبری، ستارخان‌ها، باقرخان‌ها و شهدای والا مقام لشکر عاشورا است.
روحانی ادامه داد: ما برای آرامش مردم تصمیمات قاطع و محکمی در زمینه بازار ارز اتخاذ کردیم و کسی نگران واردات و صادرات و تأمین کالاهای مورد نیاز نباشد.
رئیس جمهور با بیان اینکه در برابر توطئه خارجی‌ها و برخی افراد کوته‌بین داخلی برنامه‌ریزی کرده‌ایم گفت: تمام نیازمندی‌های کشور با ارز ۴۲۰۰‌تومانی وارد می‌شود و کالاهای اساسی با همان قیمت قبل تأمین خواهد شد و مردم نباید هیچ‌گونه نگرانی برای واردات داشته باشد.
روحانی اظهار داشت: اگر واردات در گذشته ۵۰‌میلیارد دلار بوده و امسال ۶۰‌میلیارد دلار باشد و اگر نرخ خدمات ‌میلیارد دلار بود و ۲۰‌میلیارد دلار شود، هیچ نگرانی نخواهیم داشت.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه صادرات غیرنفتی کشور در فروردین‌ماه‌سال‌۹۷ نسبت به سال گذشته‌۱۵‌درصد و واردات نیز ۷‌درصد افزایش داشته است گفت: ما در مسیر توسعه کشور، گام برخواهیم داشت و دولت متعهد است تا هرگونه مشکلی در این مسیر را حل و فصل کند.
روحانی افزود: از همه ارکان کشور، به‌ویژه مجلس، قوه قضائیه و نیروهای امنیتی و مردم که همواره پشتوانه بزرگ تصمیمات دولت بوده‌اند، تشکر می‌کنم و باید مطمئن باشند که ما راه‌مان را به خوبی در مسیر توسعه ادامه می‌دهیم.
رئیس‌جمهور افزود: زبان ترکی یکی از افتخارات و گل‌های معطر این سرزمین است.
روحانی با بیان اینکه باید به ایثار مردم آذربایجان شرقی افتخار کنیم گفت: من به مردم آذربایجان شرقی و غربی و منطقه غرب کشور، اعلام می‌کنم اگر تلاش‌های دولت‌های یازدهم و دوازدهم از سال ۹۲، نبود، در شهریور سال‌۹۶، هیچ‌چیز از دریاچه ارومیه باقی نمی‌ماند و امروز اعلام می‌کنم که دولت یازدهم ۲‌هزار و دویست‌میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه هزینه کرده و به شما قول می‌دهم دریاچه ارومیه به عنوان نگین ایران باقی بماند.
رئیس‌جمهور اظهارداشت: بیش از هزارمیلیارد تومان طرح و پروژه‌های متعدد برای احیای دریاچه ارومیه در دستور کار است گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و وعده مسئولان ذیربط در آینده ارتفاع آب دریاچه ارومیه یک متر افزایش خواهد یافت.
روحانی با بیان اینکه دولت به تعهدات خود تا جایی که توان داشته باشد، عمل می‌کند، افزود: بی‌تردید در زمینه آب، راه و بهداشت و درمان که جزو پروژه‌های مهم استان است، گام‌های تأثیرگذار و خوبی برداشته خواهد شد.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: در سفر گذشته به این استان اجرای 23‌طرح و پروژه را به مردم قول دادیم و بیش از آنچه که وعده کرده بودیم، برای اجرای طرح‌ها، اعتبار تخصیص دادیم، منتها از این تعداد، 18‌پروژه عملیاتی و 5‌پروژه در دست اجراست که دولت متعهد به تکمیل آنها خواهد بود.
روحانی با اشاره به اینکه عملیاتی شدن 50درصد از پروژه بزرگراه اهر به تبریز گفت: براساس برنامه‌ریزی اعتبار این پروژه 90میلیارد تومان بوده که تاکنون 104میلیارد تومان پرداخت شده و دولت متعهد است که این پروژه را تکمیل کند. همچنین اقدامات خوبی در راستای احداث راه‌آهن میانه به تبریز انجام شده و امسال راه‌آهن بستان‌آباد افتتاح خواهد شد.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امسال استان آذربایجان شرقی از رحمت آسمانی برخوردار بود و وضع بارندگی نسبت به پارسال بهتر بوده است افزود: ما در بسیاری از استان‌ها با مشکلات فراوانی در زمینه تأمین آب مواجه هستیم و دولت متعهد به رفع این مسایل است که در این راستا کمیته سه‌نفره‌ای تشکیل شده و مشکلات موجود در زمینه تأمین آب مناطق مختلف کشور را بررسی خواهند کرد.
روحانی ادامه داد: در دولت یازدهم 3‌هزار و 997‌میلیارد تومان برای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف در استان آذربایجان شرقی هزینه شده که این رقم بیش از دو برابر 4‌سال قبل از دولت یازدهم بوده است.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: در این سفر اجرای 28‌طرح و پروژه را با اعتباری بالغ بر 1188میلیارد تومان به مردم آذربایجان شرقی قول می‌دهیم که این جدای از 735‌میلیارد تومانی است که از طریق صندوق توسعه ملی برای این استان در نظر گرفته شده است.
روحانی خاطر‌نشان کرد: باید به امنیت، آرامش، آزادی و پیشرفت کشور مطمئن باشیم و امیدوارم امسال که سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده همه برای حمایت از تولید داخلی تلاش کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی