[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

پویایی ملی برای دسترسی عادلانه ایرانیان به خدمات سلامت ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هفته ملی سلامت را فرصتی مغتنم برای پویایی و عزم ملی، در تحقق اهداف عالی نظام سلامت ایران و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی عنوان کرد. به گزارش «وب دا» در شیراز، دکتر علی بهادر با اشاره به اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، در اقدامی شایسته، یک هفته را به صورت ویژه و اختصاصی به موضوع «سلامت» معطوف کرده است، افزود: این مناسبت ملی، تلنگری برای اذهان یکایک ما و به ویژه مسئولان است تا با انگیزه‌ای مضاعف، پرتوان و مصمم، در انتشار رایحه سلامت در جای‌جای این مرز و بوم، سهیم شویم. او با بیان اینکه امسال، سازمان جهانی بهداشت، در آستانه ورود به هفتادمین سال فعالیت خود، شعار سال را به موضوعی اختصاص داده که تمامی ساکنان کره زمین را در‌برمی‌گیرد ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این زمینه کارنامه‌ای درخشان برای خود رقم زده است و به الگویی در «پوشش همگانی نظام سلامت» دست یافته است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «طرح تحول نظام سلامت» را نمود گویای این امر برشمرد که پس از سال‌ها تلاش جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به شبکه نظام سلامت در کشور، با تعریف بسته‌های خدمتی روزآمد و کارشناسی‌شده، بهداشت و درمان را تا دورافتاده‌ترین نقاط خاک ایران و همچنین حاشیه شهرها تسری بخشید و امروز، تأکیدات مؤثر مقام معظم رهبری در دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، بیش‌از هرزمانی، کام ایرانیان را شیرین کرده است. 
دکتر بهادر اضافه کرد: در استان فارس، پشتوانه دیگری به نام برنامه «پزشک خانواده»، سنگ بنای توسعه خدمات سلامت را مستحکم‌تر ساخته و مردم استان با دسترسی آسان به تیم پزشک خانواده خود، مراقبت‌های سلامت را به نحو گسترده‌تری، دریافت می‌کنند.
او با معرفی شعار «پوشش همگانی سلامت؛ برای همه، در همه‌جا»، به‌عنوان محور فعالیت‌های هفته ملی سلامت سال 97 گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از ماه‌ها پیش، برای هماهنگی مجموعه بزرگ خود در استان فارس در راستای تحقق کارامد اهداف این هفته، عزم خود را به کار بسته تا ضمن تجلی جلوه‌های خدمت و انعکاس آن به مخاطبان حقیقی که همانا آحاد جامعه هستند، به ارائه گسترده‌تر خدمات سلامت در این هفته بپردازد.
برپایی ایستگاه‌های سلامت در اقصی‌نقاط استان فارس، از جمله مواردی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان یکی از برنامه‌های این هفته از آن یاد کرد و افزود: در این ایستگاه‌ها که تمامی بیمارستان‌ها، شبکه‌های بهداشت و درمان، دانشکده‌ها و دیگر زیرمجموعه‌های دانشگاه در برپایی آنها بسیج شده‌اند، خدماتی نظیر سنجش فشارخون، قند خون، تناسب قد و وزن، مشاوره‌های تغذیه، سلامت دهان و دندان و سلامت روان، به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود. دکتر بهادر از برگزاری سمینارها و همایش‌های سلامت، اجرای برنامه‌های آموزشی در حاشیه شهرها، روستاها و جوامع عشایری استان، همچنین سخنرانی مسئولان دانشگاه در آیین‌های سیاسی عبادی نماز جمعه، برگزاری مسابقات ورزشی، کوهنوردی و پیاده‌روی خانوادگی، به‌عنوان دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده یاد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی