[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

طنین مولودی‌خوانان مهدوی در سومین حرم اهل بیت، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه سه شیراز خبر داد: در آستانه فرارسیدن نیمه شعبان و میلاد حضرت مهدی موعود(عج) امامزادگان و بقاع متبرکه شهر شیراز میزبان خیل عظیم عاشقان و منتظران حضرت حجت خواهند بود. به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خيريه فارس، حجت‌الاسلام رحیم صفری‌گرائی با بیان اینکه جشن بزرگ نیمه شعبان در بیش از 14بقعه متبرکه در شب و روز میلاد برگزار می‌شود گفت: جشن بزرگ نیمه شعبان و میلاد حضرت قائم(عج) در محل حرم مطهر حضرت سیدعلاء‌الدین حسین(ع) به مدت دو شب در سه شنبه 11و چهارشنبه 12اردیبهشت با اقامه نماز مغرب و عشا با حضور سخنرانان و مداحان اهل بیت برگزار می‌شود. 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه این مراسم جشن و سرور در محل حرم مطهر حضرت علی‌ابن حمزه(ع) با اقامه نماز مغرب و عشا و با حضور مداحان اهل بیت و برگزار می‌شود افزود: مراسم جشن نیمه شعبان در محل بقعه متبرکه سیدنظام‌الدین محمود(ع) شاهداعی الی‌ا... در چهارشنبه بعد از اقامه نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود‌.
این در حالی است که این مراسم جشن و سرور در محل این بقعه متبرکه همراه با اجرای گروه تواشیح شمیم حسینی، برپایی مسابقه و اهدای جوایز برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام صفری‌گرائی عنوان کرد: در روز سه‌شنبه از ساعت 16 بعد از ظهر در محل حرم مطهر حضرت سیدتاج‌الدین غریب(ع) جشن نیمه شعبان به همراه مراسم نمادین پرچم‌گردانی حرم حضرت اباالفضل‌العباس(ع) با حضور خدام و هیئت امنای این حرم مطهر برگزار می‌شود که در محل این حرم مطهر، ایستگاه صلواتی شیرینی و شربت برپا می‌شود. 
وی در ادامه با بیان اینکه در محل قدمگاه حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) مراسم جشن و سرور روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با مولودی‌خوانی مداحان اهل بیت برگزار می‌شود افزود: این مراسم همراه با نورافشانی این آستان مقدس است. 
حجت‌الاسلام صفری‌گرائی با اشاره به اینکه جشن نیمه شعبان به‌صورت ویژه در محل آستان مقدس امامزاده سید محمد(ع) قصردشت به همراه سخنرانی و مولودی‌خوانی برگزار می‌شود افزود: در این مراسم جشن و سرور گروه تواشیح اخلاص اجرا خواهند داشت و از محل این آستان مقدس ایستگاه صلواتی برپا می‌شود. 
همچنین به همت آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع) قصردشت و هیئت مذهبی پنج تن آل عبا در محل بوستان سیب‌زار در جوار این آستان مقدس از سه‌شنبه به مدت 3شب مراسم مولودی‌خوانی با حضور مداحان اهل بیت به همراه توزیع اطعام و شیرینی برگزار می‌شود.  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه سه شیراز در ادامه اشاره کرد: مراسم جشن و سرور  میلاد حضرت مهدی(عج) در محل آستان مقدس امامزادگان سیدمحمد(ع) پودنک و سیدمحمد(ع) صغاد با سخنرانی و مولودی‌خوانی مداحان اهل بیت در سه‌شنبه و چهارشنبه اجرا می‌شود. حجت‌الاسلام رحیم صفری‌گرائی افزود: آستان مقدس امامزاده سیدصادق(ع) واقع در شهرک مهدی‌آباد به مدت دو شب سه‌شنبه و چهارشنبه میزبان منتظران ظهور است. 
این مقام مسئول در ادامه اضافه کرد: در محل آستان مقدس امامزاده سیدشمس‌الدین میرآخر(ع) مراسم جشن نیمه شعبان و میلاد حضرت بقی‌ا...(عج) سه‌شنبه همزمان با اقامه نماز مغرب و عشا، سخنرانی و مولودی‌خوانی برگزار می‌شود. 
همچنین در محل امامزاده سیدابوطالب(ع) واقع در محله دروازه سعدی در سه‌شنبه شب از ساعت 21 با مولودی‌خوانی و ایراد سخنرانی  مراسم جشن نیمه شعبان برگزار خواهد شد.  
این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه در محل امامزاده سیدحسین(ع) دروازه اصفهان مراسم جشن میلاد حضرت مهدی موعود(عج) سه‌شنبه برگزار می‌شود، گفت: مراسم جشن نیمه شعبان و ولادت حضرت قائم(عج) در محل امامزادگان شاهزاده قاسم(ع) زرقان، چهارشنبه به همراه اقامه نمازمغرب و عشا و در آستان مقدس امامزاده سیدابوطالب(ع) وزیرآباد روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به همراه برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع شیرینی و شربت برگزار می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی