[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

راز تازه نگه داشتن سیر برای تمام طول سال، روزنامه شیراز نوین

برای نگه داشتن سیر تازه نیازمند به رعایت سه نکته نور، هوا و جایگاه هستیم تا در طول سال تازه بماند.
برای آنکه سیر را در تمام فصول سال تازه نگه دارید، باید شرایط مناسبی برای نگه داشتن آن در منزل فراهم کنید؛ شرایطی که در ادامه خواهید خواند. 
نگه داشتن سیر تازه
سیر را در مکانی خشک و خنک نگه دارید
بهترین کار این است که سیر را در مکانی خشک و خنک یا در یخچال بگذارید و همانطور که نیاز است استفاده کنید. اگر از یخچال استفاده می‌کنید، آنها را در کیسه پلاستیکی زیپ‌دار نگهداری کنید تا بو داخل یخچال پخش نشود.
از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید
نور مستقیم خورشید باعث فاسد شدن سیر می‌شود و گرما کمک می‌کند بوی سیر بیشتر پخش شود. بوته‌های سیر پوست نکنده را در سبد سیمی گوشه آشپزخانه یا آبدارخانه‌تان آویزان کنید و خارج از نور مستقیم خورشید قرار دهید. بهترین راه نگهداری سیر است که اجداد ما از آن استفاده می‌کردند! گاهی در بازارهای کشاورزان می‌توانید کل سیر را پیدا کنید که بتوانید آن را آویزان کنید.
تأثیرات هوا بر تازه ماندن سیر
جریان مناسب هوا
بوته‌های سیر را بدون اینکه پوست بکنید در دمای مناسب اتاق نگه دارید، چون بهترین راه جلوگیری از خراب شدن آن است. نگه داشتن سیر در سبد و محل تاریک، خشک با جریان مناسب هوا کار ایدئالی است.
ریشه‌های سیر را بکارید
نیازی نیست آنها را دور بریزید! سیرهای بدون ریشه را استفاده و ریشه‌دارها را در باغچه یا گلدان بکارید. این بهترین نحوه استفاده از هر دو نوع سیر است.
سیرها را فریز کنید
سیرهایی را که خریده‌اید پوست کنید و داخل ظرف دربسته بریزید. در صورت نیاز به یک یا دو حبه از آنها استفاده کنید. سیری که یخ آن آب شده نسبت به سیر تازه نرم‌تر است، اما هنوز مزه خوبی دارد و قابل استفاده در غذاهای مختلف است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی