[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

رقابت مثلث قهرمانی در روز پایانی، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش‌: لیگ برتر جوانان شیراز یکشنبه بعد از ظهر با برگزاری یک بازی فینال گونه پیگیری شد و دو مدعی اصلی عنوان قهرمانی یعنی تیم‌های حافظ و طلائیه که هفته هاست در رتبه‌های اول و دوم جدول قرار دارند، در یک دیدار عقب افتاده به مصاف هم رفتند و در پایان به تساوی بدون گل رضایت دادند. بدین ترتیب، تیم حافظ با این تک امتیاز توانست صدر جدول را برای خود نگه دارد اما امروز برای قطعی کردن قهرمانی خود باید پیام را شکست دهد.
بازی‌های هفته پایانی، پنجشنبه و جمعه هفته گذشته با 4 دیدار آغاز شد، اما دو دیدار حساس به دلیل حضور تیم‌ها در مسابقات کشوری، به امروز موکول شد.
در بازی‌های هفته گذشته که بیشتر برای تیم‌های ته جدولی دارای اهمیت بود، در نهایت این تیم فولاد بود که در میان ناباوری به مسابقات دسته اول سقوط کرد. آنها که در هفته‌های گذشته هرگز در منطقه سقوط قرار نگرفته بودند، و بالاتر از سه تیم دیگر قرار داشتند، با نتایجی که در دو هفته پایانی رقم خورد، سه پله پایین آمدند و با قرار گرفتن در رتبه یازدهم، به همراه خلیج فارس که هفته قبل‌تر سقوطش را قطعی کرده بود، به دسته پایین‌تر سقوط کرد.
در هفته گذشته تیم فولاد برابر یکی از رقبای خود یعنی رضایی با یک گل تن به شکست داد تا رضایی بالاتر از این تیم در رتبه نهم بایستد.قشقایی هم با تساوی برابر پویش رده چهارمی، بقای خود را در مسابقات قطعی کرد و بهمن نیز با پیروزی یک بر صفر برابر خلیج فارس ته جدولی در جدول باقی ماند. روز جمعه هم آسیا دو بر صفر به ملوان جنوب باخت تا جای دو تیم در جدول عوض شود و ملوان بالاتر از آسیا به مقام پنجم لیگ دست پیدا کند.
با این حساب پرونده بازی‌های این 8 تیم بسته شد و رتبه‌های چهارم تا دوازدهم جدول رده بندی کاملاً مشخص شد و فقط تکلیف سه رتبه نخست، باید امروز مشخص شود.
در دو دیدار بسیار حساس پایانی، امروز از ساعت 12:30 دقیقه در استادیوم شهید دستغیب شیراز، تیم حافظ می‌تواند با پیروزی برابر تیم رده هفتمی پیام، قهرمانی خود را پیش از برگزاری دیگر دیدار قطعی کند. در واقع پیروزی حافظ، بازی پژمان پارسه و طلائیه را برای قهرمانی بی اثر خواهد کرد. و شاید بهتر بود که بازی ها در دو استادیوم و به طور همزمان برگزار شود و یا حداقل ابتدا بازی پژمان پارسه و طلائیه برگزار می‌شد. حافظ که با 50 امتیاز و تفاضل گل خیلی بهتر نسبت به پژمان پارسه در صدر جدول است، می‌تواند با یک پیروزی یک بر صفر هم قهرمانی خود را قطعی کند. در واقع اگر حافظ با حداقل نتیجه پیام را شکست دهد، پژمان پارسه برای کسب عنوان قهرمانی باید با اختلاف هفت گل طلائیه را شکست دهد که این موضوع با توجه به این که طلائیه بهترین خط دفاعی مسابقات است، بسیار بسیار بعید به نظر می‌رسد؛ بنابراین دو تیم پژمان پارسه و طلائیه دست به دامن تیم پیام خواهند بود تا بلکه این تیم با متوقف کردن حافظ، شانس قهرمانی این دو تیم را زنده نگه دارد. در واقع پیروزی و یا تساوی پیام در بازی ظهر امروز، می‌تواند باعث شود تا بازی پژمان پارسه و طلائیه که از ساعت 14:30 برگزار می‌شود، رسماً به فینال لیگ برتر جوانان تبدیل شود؛ آن‌هم فینالی با سه مدعی. حافظ در صورت کسب نتیجه تساوی هم می‌تواند به قهرمانی امیدوار باقی بماند. اما در صورت شکست قهرمانی را به طور قطعی از دست می‌دهند و در صورتی که دیدار پژمان پارسه و طلائیه برنده نداشته باشد، حتی رتبه دوم را هم از دست خواهند داد. به هر ترتیب روز پایانی مسابقات فوتبال لیگ برتر جوانان، بسیار جذاب و تماشایی خواهد بود، به خصوص اگر حافظ نتواند پیام را مغلوب کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی