[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

تقدیر از هنرمندان و معرفی شهید شاخص هنرمند آباده، روزنامه شیراز نوین


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی و سالروز بزرگداشت سید شهیدان اهل قل ، شهید سید مرتضی آوینی، آیین پایانی و جشن هنر انقلاب اسلامی در شهرستان آباده برگزار شد.
در این مراسم که با حضور دکتر سید مصطفی موسوی، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان فارس، مسئولان شهرستانی و هنرمندان شهرستان آباده برگزار گردید، هفته هنر انقلاب اسلامی گرامی داشته شد و برنامه‌های فرهنگی و هنری نیز به اجرا درآمد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید علیرضا دانا، امام جمعه آباده به بیان ویژگی‌های بارز هنرمند انقلابی پرداخت و گفت: جایگاه هنر بسیار بالاست و هنرمندان باید قدر و منزلت این جایگاه را بدانند و از هنر خود در جهت معرفی انقلاب اسلامی استفاده کنند.
مهدی شاکر، شهردار آباده هم به بیان فعالیت‌های دبیرخانه شهر جهانی منبت در جهت رشد و توسعه این هنر پرداخت و افزود: اکنون که هنرمندان زیادی در سطح شهرستان آباده مشغول فعالیت در این رشته هنری هستند با اقدامات متعدد دبیرخانه شهر جهانی منبت، در راستای معرفی هنرمندان گام‌های مهم و مؤثری برداشته شده است و همچنان نیز در حال برنامه‌ریزی برای رشد و توسعه ی هنر منبت و هموار نمودن مسیر پیشرفت هنرمندان این رشته هنری هستیم. علیرضا خیراندیش، مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان آباده نیز گفت: در هفته هنر انقلاب اسلامی، ویژه‌برنامه‌هایی از قبیل گلباران قبور مطهر شهدای هنرمند، دیدار با پیشکسوتان هنرمند، دیدار هنرمندان با امام جمعه شهرستان و برگزاری شب شعر روایت عشق در بهمن از جمله برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در شهرستان آباده بود. در پایان برنامه، امیرحسین هنرور، عکاس برجسته شهرستان آباده به‌عنوان هنرمند شاخص سال ۱۴۰۲ و شهید محمد تقی کریمی به‌عنوان شهید شاخص هنرمند سال معرفی شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی