[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نمایش مضحک نتانیاهو بهانه خوبی برای خروج آمریکا از برجام نیست، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به ادعای نتانیاهو مبنی بر نظامی ‌بودن فعالیت هسته‌ای ایران گفت: امروز در حالی پامپئو بر ادعای نتانیاهو صحه می‌گذارد که در گذشته خود سلامت فعالیت هسته‌ای ایران را تأیید کرده بود.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام ادعاهای اخیر نتانیاهو پیرامون فعالیت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت: پیش از این نتانیاهو سابقه نقاشی کشیدن در سازمان ملل مبنی بر فعالیت‌های نظامی‌ هسته‌ای ایران را نیز داشته که به دنبال آن آمانو 11‌بار اعلام کرد که فعالیت هسته‌ای جمهوری اسلامی صلح آمیز است.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه پامپئو در سال‌های گذشته صحت فعالیت هسته ای ایران را تأیید کرده بود عنوان کرد: در کنار پامپئو حتی تعدادی از مسئولان زمان ریاست جمهوری اوباما نیز این موضوع را مورد تأیید قرار داده بودند.
وی در ادامه با اشاره به این مطلب که حتی سابقا پرونده PMD که مربوط به اقدامات احتمالی نظامی ‌بود نیز در خصوص جمهوری اسلامی بسته شد، اظهار کرد: این اقدامات مضحک نتانیاهو و آمریکا زنجیره‌ای تبلیغاتی برای اواخر اردیبهشت ماه بوده که قرار است آمریکا ماندن یا خروج خود از برجام را اعلام کند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل سعی دارند فشار سیاسی علیه جمهوری اسلامی در فضای بین‌الملل ایجاد کنند خاطرنشان کرد: آنها قصد دارند ارعاب در میان کشورهای اروپایی و در منطقه ایجاد کنند اما این بهانه خوبی برای خروج از برجام نبوده، چرا که جمهوری اسلامی به تمام تعهدات خود در برجام پایبند بوده و آمریکا نتوانسته انست به تعهدات خود عمل کند.
به گزارش خانه ملت، نتانیاهو با نشان دادن مدارک ادعایی خود بر روی صفحه نمایش طی یک سخنرانی مغرضانه علیه کشورمان مدعی شد ایران در پروژه‌ای موسوم به آماد در تلاش برای ساختن کلاهک هسته‌ای بوده و این اقدامات که شامل فعالیت‌های هسته‌ای نظامی ‌است، در ساختمانی در منطقه شورآباد تهران صورت می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی