[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۷
  • دوره جدید

بازديد ضربتي بهداشت از خيابان تيموري، روزنامه شیراز نوین

واحد بهداشت محيط مركز بهداشت شهدای والفجر، طرح ضربت بازديد از عمده‌فروشی‌های مواد غذايی خيابان تيموری را با اولويت بررسی و كنترل مواد غذايی اجرا کرد. 
به گزارش «وب دا» در شیراز، كارشناس بهداشت محيط  مركز بهداشت شهدای والفجر، گفت: اين طرح با حضور پنج تيم از كارشناسان بهداشت محيط و همكاری اداره تعزيرات حكومتی به اجرا درآمد. مهندس محمدعلی محسنی‌پور افزود: مواد غذايی از زمان توليد تا عرضه ممكن است دچار تغييرات زيادی شوند، بنابراين برای حفظ سلامت غذا و عرضه مواد غذايی سالم نيازمند به كنترل مستمر در سطح عرضه هستند که با اجرای طرح ضربت، اين برنامه با اولويت كنترل مواد غذايی از نظر  تاريخ توليد و انقضا، اصالت كالا و شرايط نگهداری مواد غذايی و همچنين مبارزه با كالای قاچاق و كنترل كالاهای سلامت‌محور انجام گرفت. او از توقيف حدود پنج تن مواد غذايی غير مجاز و فاقد شناسه بهداشتی، جمع‌آوری سه تن مواد خوراكی و آشاميدنی تاريخ مصرف‌گذشته و فاقد مجوز، ارسال 15پرونده متخلف به مراجع قضايی و صدور 40مورد اخطار بهداشتی در این طرح ضربتی خبر داد. 
اين كارشناس بهداشت محيط ضمن اشاره به اين موضوع كه اجرای اين طرح‌ها به صورت مستمر ادامه دارد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در زمینه عرضه مواد غذايی غير مجاز، مراتب برای پیگیری قانونی، با کارشناسان سامانه تلفنی 190 درمیان گذاشته شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی