[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

هدف تقویت اطلاعات علمی و بروزرسانی دانش است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
دومین کنگره بین‌المللی هماتولوژی و هماتوپاتولوژی به همت گروه پاتولوژی دانشگاه شیراز روز چهارشنبه در محل هتل بزرگ شیراز آغاز به کار کرد. این کنگره که با حضور اساتید و مدعوین داخلی و خارجی به مدت سه روز در این شهر برگزار می‌شود، در دومین دوره خود به بحث و بررسی مقالات تخصصی پیرامون بیماری سرطان غدد لنفاوی و سرطان مغز استخوان می‌پردازد. 
دکتر علیرضا رضوانی، دبیر علمی این کنگره در مصاحبه با شیرازنوین ضمن تأکید‌بر اهمیت علمی این کنگره در مجامع علمی کشور گفت: هدف این کنگره ارائه جدیدترین مطالب و اتفاقات روی‌داده در طول دو سال گذشته است که در نهایت موجب تقویت اطلاعات علمی پزشکانی که در حوزه عنوان‌شده فعالیت دارند شده است و با روش‌های نوین درمانی مطرح‌شده در جهان آشنا می‌شوند. وی نحوه انتخاب موضوع کنگره را براساس میزان اهمیت موضوع‌های مطرح‌شده در محافل علمی پزشکی جهان در حوزه‌های مرتبط با هماتولوژی عنوان کرد و گفت: انتخاب موضوع امسال تحت عنوان سرطان غدد لنفاوی و سرطان مغز استخوان نیز ناشی از همین رویکرد بود که چون در دو سال گذشته بیشترین تحول در این حوزه بوده است این عنوان انتخاب شد تا جدیدترین مطالب مورد بحث قرار گرفته و در روند تشخیص و طبقه‌بندی انواع سرطان‌های این دو حوزه و درمان آنها جدیدترین دستاوردهای مطرح‌شده در جهان به حاضران عرضه شود. 
دکتر رضوانی با بیان این نکته که این کنگره میزبان متخصصانی از کشورهای مختلف همچون آمریکا و کشورهای منطقه است گفت: این کنگره یکی از منحصربه‌فردترین اتفاقات در حوزه خود در کشور است که به همین دلیل تأثیر بسزایی در جایگاه علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همراه دارد و در حال حاضر چندین انجمن با جایگاه علمی بالا این کنگره را با همکاری یکدیگر برگزار می‌کنند.
 دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی هماتولوژی و هماتوپاتولوژی شیراز ضمن ابراز خرسندی از استقبال صورت‌گرفته از کنگره در بخش مقالات تخصصی گفت: میزان مقالات ارسالی بسیار زیاد بود و تا حدودی در انتخاب آنها دچار مشکل و وسواس شدیم که در نهایت تصمیم بر آن شد که مقالاتی که به مشکلات روز کشور و منطقه می‌پردازند بیشتر مورد بررسی قرار گیرند. دکتر رضوانی در مورد برنامه‌های آتی کنگره در سال‌های آینده تصریح کرد: این کنگره در شیراز برای دوره‌های آینده نیز اجرا خواهد شد. هم‌اکنون نیز موضوع سومین کنگره که دو سال دیگر در همین زمان برگزار خواهد شد نیز تعیین شده و به حوزه «درمان سرطان براساس سیستم ایمنی بدن» خواهیم پرداخت.
گفتنی است در حاشیه این کنگره از تمبر ویژه این کنگره با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اساتید، متخصصان و مدعوین خارجی رونمایی شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی