[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

آستان‌ مقدس شاهچراغ(ع) گلباران شد، روزنامه شیراز نوین

همزمان با 9‌اریبهشت روز شورا، آغاز هفته شیراز و روز گردشگری مذهبی، مضجع شریف حضرت احمدبن موسی‌الکاظم (ع) و حضرت محمد‌بن موسی‌الکاظم (ع) توسط اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز گلباران شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی‌راد با بیان اینکه پس از تصویب شورای شهر شیراز و تأیید مجلس شورای اسلامی، ۱۵‌اردیبهشت‌ماه، روز میانی بهار به نام روز شیراز نامگذاری شده است گفت: به همین مناسبت هرسال برنامه‌های ویژه‌ای از طرف شهرداری شیراز در این روز برگزار می‌شود.
وی افزود: چندین سال است که  این روز رسماً وارد تقویم شمسی شده و به مناسبت آن هرسال در شیراز مراسم ویژه‌ای به رسم بزرگداشت این شهر تاریخی و فرهنگی برگزار می‌شود. معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه این روز آن‌چنان که باید به ایرانیان معرفی نشده است و ممکن است همه از وجود چنین روزی مطلع نباشند، اظهار کرد: به همین دلیل نیز در این چند سال اخیر تلاش بر معرفی هرچه بیشتر و بهتر روز شیراز است.
گشتاسبی‌راد خاطرنشان کرد: شیراز مهد تمدن و فرهنگ سرزمین پارس، جایی است که عطر بهار نارنج در فصل بهار هوش از سر مسافران و ساکنانش می‌برد.
وی با بیان اینکه شیراز دیار الهام‌بخش شاعران زیادی در این سرزمین است تأکید کرد: وجود حرم‌های مطهر امامزادگان عظیم‌الشأن و جلیل‌القدر در این شهر مایه مباهات هرمسلمان و برکات فراوان برای سومین حرم اهل بیت (ع) است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تصریح کرد: باید بیش‌از اینها به شیراز توجه و بهتر از گذشته برای بزرگداشت این روز برنامه‌ریزی شود.
گشتاسبی‌راد با بیان اینکه نباید در جهت تخریب آثار تاریخی شیراز قدم برداریم عنوان کرد: باید به آیندگان اجازه و فرصت آن را بدهیم که نشانه‌هایی از آن چیزی که اسمش را تاریخ گذارده‌ایم به چشم ببینند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی