[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

تضمین ۸۰۰میلیاردی برای مسکن مستمری‌بگیران، روزنامه شیراز نوین

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعی معتقد است كه كارگران انقلابی‌ترين طبقه اجتماعی هستند كه همواره بر عدالت پای خواهند فشرد. به گزارش ايسنا منطقه فارس، علی ربيعی در آيين روز جهانی كارگر كه در ورزشگاه شهيد دستغيب شيراز برگزار شد، با اشاره به چرايی نامگذاری اين روز جهانی بيان كرد: يازده ارديبهشت دولت آمريكا دست به کشتار كارگرانی زد كه برای احقاق حق خود به بيرون از معدن آمده بودند. وی با بيان اينكه در اين روز همه جهانيان انزجار خود را از ظلم عليه كارگران اعلام می‌كنند افزود: هرساله در اين روز مرور می‌كنيم نيازها و برنامه‌هايی كه برای پشيبرد زندگی اجتماعی و اقتصادی كارگران بايد دنبال شود.
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تصريح اينكه هرساله در اين روز برای ثبات نظام با هم پيمان می‌بنديم خاطرنشان كرد: كارگران انقلابی‌ترين طبقه اجتماعی هستند كه همواره بر عدالت پای خواهند فشرد.
ريبعی با بيان اينكه كارگران از پايين بردن و بالا رفتن سكه و ارز سودی نمی‌برند گفت: بسياری از كارگران ما در ابتدای انقلاب در كارخانه‌ها به جرم دفاع از نظام و انقلاب ترور شدند و امروز ما تلاش خواهيم كرد تا شأن و مرتبه قشر كارگر در جامعه حفظ شود.
وی تأكيد كرد: فرزندان ما بايد به پدران و مادران كارگر خود افتخار كنند، همچنان كه بنده افتخار می‌كنم كه فرزند يک كارگر بوده‌ام.
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعی امنيت شغلی و افزايش مهارت كارگران را موضوع محوری و اولويت مهم اين وزارتخانه در سال ٩٧ اعلام كرد و گفت: رخنه‌هایی حقوقی و قانونی برای كارگران پيش آمده كه موجب گذران زندگی آنها به ناامنی شده است.
ريبعی همچنين اعلام كرد كه امسال ٨٠٠‌ميليارد تومان برای مسكن بازنشستگان و مستمری‌بگيران اعمال خواهد شد.
وی به صيانت از صندوق بازنشستگان و مستمری‌بگيران كشور تأكيد و خاطرنشان كرد: با خدای خود عهد می‌بنديم كه برای صيانت و پيگيری حق و حقوق كارگران تمام تلاش خود را به كار ببنديم.
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعی در خاتمه اظهار كرد: تلاش خواهد شد تا سياست افزايش مزد برای كارگران و مستمری‌بگيران در سال جاری ادامه يابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی