[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

فیلترینگ‌، اشتباه دوباره، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

علی اکبری نماینده شیراز گفت‌: رسانه ملی باید وارد رقابت با برنامه‌های ماهواره‌ای شود‌.
اکبری نماینده مردم شیراز درگفت‌وگو با شیراز‌نوین ضمن انتقاد از سیاست‌های اعمال‌شده در جهت فیلتر شدن پیام‌رسان تلگرام گفت: صد سال فیلترینگ بی‌نتیجه از تلگراف تا تلگرام بعید است در اشتیاق مردم برای دانستن، آگاهی و همچنین نظارت بر اعمال حاکمان، کمترین خللی وارد کند. هم‌چنانکه مخالفت عین‌الدوله صدراعظم مظفرالدین‌شاه با تلگراف یا تصمیم کوته‌فکرانه رژیم پهلوی در ممنوع کردن استفاده از دستگاه فتو استنسیل که کار چاپ و تکثیر اعلامیه‌ها با آن انجام می‌شد و یا تصمیم سال‌های اخیر در ممنوعیت استفاده از ویدئو و ماهواره هرگز کارگر نیفتاد. وی اظهارداشت: اینگونه کارها نه‌تنها هیچ اثری نداشت و ندارد بلکه پاک کردن صورت مسئله و نادیده گرفتن آن، باعث لطمه به آزادى اطلاعات و اعتماد جامعه در عصر ارتباطات و زیرزمینی شدن آن می‌شود.
عضو کمیسیون آب و انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر سال‌ها پیش به‌جای ممنوع کردن ماهواره با هوشیاری واقعیت آن‌ را پذیرفته بودیم و رسانه ملی وارد رقابت با آن می‌شد امروز نه‌تنها نیازی به هزاران میلیارد تومان هزینه از بیت‌المال برای رسانه‌ای کم‌مخاطب نبود؛ بلکه خود صداوسیما همچون رقبایش می‌توانست درآمدزا باشد.
اکبری تصریح کرد: در این‌باره جز نارضایتی مردم و سوق دادن جامعه به استفاده از شبکه‌های مخرب بیگانه دستاوردی نداشته‌ایم. اما این‌بار اشتباه به‌شکلی دیگر و در قالب فیلترینگ تلگرام تکرار شد. نماینده مردم شیراز خاطرنشان کرد: حضور مردم، مسئولان، سازمان‌ها و نهادها در تلگرام علاوه‌بر ایجاد فضاى کسب وکار به نفع فعالان اقتصادی، با توليد محتواى درست عليه جنگ نرم دشمن به نفع نظام و منافع ملی بوده و با بسته‌شدن آن درواقع فضا یک سویه به دست رقیب و دشمنان نظام و مردم خواهد افتاد. ضمن آنکه با تکنولوژی‌های امروز مخاطبان آنها با فیلترشکن و یا حتی احتمالاً بدون آن هم، به این شبکه‌ها دسترسی خواهند داشت. وی یادآورشد: اینجانب به‌عنوان نماینده مردم شریف ایران و حوزه انتخابی شیراز، شفاف‌سازی و گردش آزاد اطلاعات را حق تمامی مردم و همچنین عامل نظارت بر حاکمان و دولتمردان در جهت جلوگیری از گسترش فساد می‌دانم و فیلترینگ تلگرام و یا هرشبکه مجازی دیگر را در جهت منافع ملی نمی‌دانم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی