[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

برانکو: اگر ۸ربات داشتم دربی را نمی‌باختم، روزنامه شیراز نوین

ورزش سه: سرمربی پرسپولیس بعد از شکست در دربی، اکنون تیمش را مهیای جدال با سپاهان می‌کند و در نشست خبری در خصوص دیدار با شاگردان ویسی به صحبت پرداخت.
شاگردان برانکو ایوانکوویچ که در اتفاقی عجیب دربی تهران را به رقیب دیرینه واگذار کردند، در غیاب سیدجلال حسینی و کمال کامیابی‌نیا که با محرومیت انضباطی مواجه شده‌اند، باید به مصاف سپاهان بروند. سرمربی پرسپولیس در نشست خبری در خصوص شرایط تیمش پیش از این دیدار صحبت کرد.
 بازی برابر سپاهان به اندازه دربی مهم است
برای سومین دربی پیاپی می‌آییم و خودتان می‌دانید که این بازی به اندازه دربی و بازی با استقلال مهم است. هر دو تیم با شکست وارد دربی فردا می‌شوند و هر دو تیم به دنبال ترمیم هستیم.
 باخت در دربی فراموش شده، اما غمگین هستیم
جلوی استقلال دومین شکست فصل‌مان بود و برایمان سخت بود. چون این بازی اهمیت ویژه‌ای برای همه ما دارد و طبیعی است بچه‌ها ناراحت و غمگین هستند؛ اما به همین ترتیب خیلی سریع به وضعیت فعلی برگشتند و با برد بازی فردا، همه چیز فراموش می‌شود. همه بازیکنان سالم هستند و همه برای این رقابت آماده به جز کمال که محروم است.
رقابت سنتی ما جدال با سپاهان خواهد بود
ما بازی قبل را از دست دادیم، اما این مانع برای بازی با سپاهان نخواهد بود. سپاهان بازیکنان جدید آورده است. چپاروف، حسن‌زاده و بازیکنان کناری آنها در خط حمله خطرناک هستند. اسامی دیگر بازیکنان‌شان را دیگر نمی‌آورم. می‌دانم چه بازی سختی در انتظارمان است. یک رقابت سنتی بین ما و حریفمان است. انتظار داریم هواداران همچنان از ما حمایت کنند. یک بار دیگر از آنها تشکر می‌کنم و به این هواداران تبریک می‌گویم و به خاطر تشویق‌ها و حمایت‌هایشان از ما و ورزشکاران‌مان، آنها یک بار دیگر نشان دادند که چقدر به باشگاه‌شان علاقه دارند.
 انتقاد حق شماست، اما من هر روز کنار بازیکنانم هستم
مقابل تراکتور عالی بودیم؛ اما الآن باختیم و طبیعی است انتقاد می‌شود. اما اینکه بازیکن چطور بازی می‌کند، مسئله دیگری است. من هر روز سر تمرین هستم و بهتر از همه، حالات و وضعیت بازیکنان را می‌بینم؛ اما این حضور هر روز دلیل عدم اشتباه من نیست و من هم می‌توانم اشتباه کنم. از سوی دیگر، در طول لیگ کارت زرد و قرمز و مصدومیت وجود دارد؛ مثل 2مصدومیت شدید بیران‌وند و عالیشاه در نیم‌فصل اول. پس باید طور دیگری ترکیب را چید و شما خبرنگاران،‌ مربیان و دیگر بازیکنان قدیمی حق دارید انتقاد کنید.
 انتقادات از پرسپولیس مغرضانه است؟
بله، مخصوصاً اینکه ما هنوز صدر جدول هستیم. 10امتیاز بیشتر از استقلال داریم، 6امتیاز هم از تراکتورسازی بیشتر داریم.
 تشابه استقلال، بارسلونا و البته پاری سن ژرمن
در همه جا و برای هر کسی این اتفاق می‌افتد. به همین خاطر است که فوتبال زیباست. ما در دربی همان طور که گفتم برتر بودیم، اما باختیم. در تمام فاکتورهای بازی بهتر بودیم. به همین دلیل است که فوتبال جالب است و نتایجش نامعلوم. به همین خاطر است که بازیکنان حق ندارند مقابل هیچ تیمی شل بیایند. بارسا دیشب باخت و درس عبرتی خواهد گرفت. پاری سن ژرمن تیمی عالی است. استقلال هم یک تیم عالی است. آنها سوم جدول هستند و بازیکنان خوبی هم دارند.
اگر به جای 8ملی‌پوش ربات داشتم دربی را نمی‌باختم
اگر من به جای بازیکن ربات داشتم، بازنده نمی‌شدیم. آنها انسان هستند. دربی هیجان دارد، احساسات است و انسان ممکن است اشتباه کند. این اشتباهات در دربی درصدش بالاتر می‌رود. دربی احساسات است. همیشه یک نفر مقصر است. راحت‌تر این است که با انگشت اشاره یک بازیکن را مقصر بدانیم. نمی‌خواهم توجیه کنم. طبیعی است یک سری اشتباهات را باید برطرف کنیم. اگر ربات بودیم همه بازی‌ها صفر- صفر می‌شد و کسی هم اشتباه نمی‌کرد.
 بازگشت احتمالی ربیع‌خواه 
او مظلوم واقع شد. اوایل خیلی از این بازیکن انتقاد کردند. در حالی که تمام بازی‌ها بدون اشتباه بود؛ اما الآن صحیح و سلامت است و موقعیت خوبی در تمرینات دارد. در بهبود خودش بسیار تلاش کرد و سخت‌کوش بود و احتمالاً فردا بازی می‌کند.
 دلیل جدایی بازیکنان اوکراینی
این توافق بین باشگاه و آنها بود. درباره این موضوع خیلی صحبت شده؛ اما داستان دو طرف دارد و یک طرف بازیکنان و طرف دیگر باشگاه هستند.در آخرین تصمیم شاید هنوز توافقی نشده بود که آنها جدا شوند و در این‌باره نظرم را پرسیدند. این چیز عجیبی نیست. در واقع، هم منافع باشگاه مطرح است و هم منافع بازیکنان. آن هم می‌ماند که ارزیابی نهایی چه بوده که بر اساس آن بهترین تصمیم را گرفتیم. آنها بازیکن استاندارد و فیکس ما نبودند. از سوی دیگر، به منافع خود هم فکر می‌کردند که بازی کنند و تصمیم گرفتند در نهایت بهتر است بروند. من هم مربی نیستم که تضمین بدهم چه کسی بازی کند. اگر آنها رفتند، یعنی توافق دو طرفه صورت گرفته بود و هر دو طرف از آن راضی بودند. درست است باید به جوانان هم میدان داد. واقعیت این است که اوکراینی‌ها خیلی برای ما بازی نکردند و از طرفی باید باشگاه نتیجه می‌گرفت. هر چند به جوانان زیادی فرصت بازی رسید که از آنها استفاده هم می‌کنیم؛ مثل محرمی که 20ساله است یا علی‌پور 20ساله و طاهرخانی زیر 17ساله است. اما نمی‌شود فقط جوانان را بازی داد. هر چند ما جوانان دیگری هم داریم که آرام آرام به قدرت بازیکنی می‌رسند.
 مشکل برانکو با جرایم انضباطی
اعتراف می‌کنم جریمه کامل برایم واضح نیست. وقتی یکی را جریمه می‌کنند، بلافاصله جریمه‌اش تمام می‌شود. سیدجلال را هم نمی‌دانم چرا محروم شده است. 
 نگرانی بابت درگیری مسلمان و طارمی
نمی‌دانم درگیری چه بوده و از چه صحبت می‌کنید؛ اما زمان بازی با هم مشکلی نداشتند و نمی‌دانم چرا باید آنها را جریمه کنیم. آیا مگر در رختکن کسی حضور داشته که مسائل داخلی را می‌دانید. این مسائل داخلی است و نمی‌دانم چرا به آنها می‌پردازید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی